• fabianSantillan
  • cohltonschultzinaction
  • IsaiahSalazar-GDT-012717-184x300
  • calebcox
  • coltonyapoujian
  • hunterwillitsfinials
  • coltonyapoujianatdocbuchanan
  • grantwillitsfinals
  • kylecisnero
  • jaxongaroutte
  • hunterwillits
  • jacetrijillopuebloeast
  • jaxong
  • grantwillits
  • kylecisneroactionshot
  • Cohlton-Schultz


 

  • WrestlingState2
  • WrestlingState1

On the Mat Week 10 Ranking

12 Feb 2017

On the Mat Rankings

Week 10

February 8, 2018

Cell: 719-351-2985

Land: 719-488-2818

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

2A

1-Rocky Ford 2-Cedaredge 3-Paonia 4-Wray 5-Hotchkiss 6-Fowler 7-County Line 8-Meeker 9-Burlington 10-Soroco 11-Holly 12-Sedgwick County/Fleming 13-John Mall

 

3A

1-Alamosa 2-Pagosa Springs 3-Eaton 4-Valley 5-Lamar 6-Berthoud 7-Weld Central 8-Centauri 9-Brush 10-Sheridan 11-Delta 12-Buena Vista

 

4A

1-Pueblo County 2-Windsor 3-Pueblo East 4-Greeley Central 5-Mesa Ridge 6-Thompson Valley 7-Canon City 8-Discovery Canyon 9-Cheyenne Mountain 10-Mountain View 11-Valor Christian 12-Pueblo Centennial

 

5A

1-Pomona 2-Grand Junction 3-Poudre 4-Broomfield 5-Ponderosa 6-Castle View 7-Adams City 8-Brighton 9-Monarch 10-Grandview 11-Legacy 12-Rocky Mountain

 

 

Class 2A

 

106lbs

1.       Seth McFall, Fowler  

2.       Landen Mayberry, Hotchkiss 

3.       Cole Rockwell, Wray

4.       Michael Maldonado, Rocky Ford 

5.       Marc Barkdoll, Wiggins 

6.       Max Salazar, Sanford 

7.       Michael Romero, Swink 

8.       Marco Martinez, Sedgwick County/Fleming

9.       Gage Bailey, Dove Creek

10.     DJ Van Matre, John Mall

11.     Zack Ruiz, Rye 

12.     Reagan Todd, Paonia

13.     Gavin Graham, Highland

14.     Brody Despard, Byers

15.     Cameron Chavez, Dolores

16.     Juanito Garcia, Center

17.     Alec Holtorf, Yuma

113lbs

1.       Michael Atencio, Rye 

2.       Austin Crum, Holly

3.       Dillon Jaramillo, Rocky Ford

4.       Logan Lewis, Highland 

5.       Cade Rockwell, Wray 

6.       Dakota Ferguson, Sedgwick County/Fleming

7.       Adrian Nieto, Cedaredge

8.       Robert Cochran, Hotchkiss

9.       Jose Garcia, Dolores Huerta

10.     Harley Workman, Norwood

11.     Travis Vialpando, John Mall 

12.     Isaiah Martinez, Sedgwick County/Fleming

13.     Lane Wilfong, Peyton 

14.     Michael Gutierrez, Burlington

15.     Taylor Powell, Hayden 

16.     Rhett Quackenbush, Dove Creek 

17.     Fernando Salazar, Fowler

120lbs

1.       Trey Geyer, Cedaredge 

2.       Sergio Campos, Hotchkiss 

3.       Jacob Pelloni, Meeker 

4.       Joziah Maestas, Rocky Ford

5.       Chris Gamboa, Burlington 

6.       Dante Chirichango, Highland 

7.       Matthew Frank, Merino 

8.       Cody Crum, Holly 

9.       Dalton Wommack, Custer County

10.     Austin Hackney, Dolores

11.     Alejandro Velasquez, Centennial/Sierra Grande 

12.     Cobie Black, Del Norte

126lb

1.       Sean Dale, Cedaredge 

2.       Brendyn Nordyke, Holly 

3.       Cael Croissant, Wiggins 

4.       Junior Arambula, Wray

5.       Santino Mendoza, Rocky Ford

6.       Blaze Brophy, Yuma 

7.       Hunter Wilson, Norwood 

8.       Presley Pene, Hotchkiss

9.       Oran Huff, Lyons

10.     Colton Sims, Rye 

11.     Matthew Mendoza, Swink

12.     Zeb Etter, Paonia 

13.     Jayden Castillo, Burlington

14.     Richard Atencio, Sierra Grande

15.     Mike Wenholz, Gilpin County 

16.     Isiaih Wellman, Mountain Valley

132lbs

1.       Wesley Van Matre, John Mall

2.       Brett Benavides, Del Norte

3.       Gianni Trejo, Yuma 

4.       Tyler Collins, Wray 

5.       Jade Cozart, Cheyenne Wells

6.       Hector Flores, Highland 

7.       Garrett Frantz, Meeker 

8.       Alex McCracken, Cedaredge

9.       Tytus Coombs, Rangely

10.     Dylan Miell, Rocky Ford 

11.     Tad Sickels, Nucla 

12.     Traycer Hall, Hotchkiss 

13.     David Gardner, Lyons

14.     Seth Dorrenbacher, Akron 

15.     Jace Sinks, Norwood

16.     Waylan Fletcher, North Park 

17.     Kody Logan, Soroco

18.     Colton Murray, Peyton

19.     Jesus Hernandez, Burlington 

20.     Tanner Howells, Crowley County

21.     Caden Meilner, Paonia

138lbs

1.       Tannen Kennedy, Meeker

2.       Sackett Chesnik, Paonia

3.       Keenan Hayes, Hayden 

4.       Jesus Trejo, Holyoke 

5.       David Schippman, Cedaredge

6.       Ray Perez, Custer County 

7.       Jaden Harris, Crowley County

8.       Anthony Aldretti, John Mall 

9.       Joaquin Martinez, Dolores Huerta

10.     Ethan Burns, Holly 

11.     David Salazar, Fowler

12.     Jackson Firebaugh, Peyton

13.     Jaron Carpenter, Limon

14.     Zeke Buker, Kiowa

15.     Skieler Grooms, Ignacio

16.     Javier Arambula, Wray

145lbs

1.       Clay Campbell, Paonia 

2.       Carlos Romo, Rocky Ford 

3.       Cody Jacobsen, Burlington

4.       Remington Canfield, Merino 

5.       JD Hart, Peyton 

6.       Woody Aguilar, Limon 

7.       Justin Traxler, Akron 

8.       Luis Chafino, Holyoke 

9.       Kaleb Fisher, Swink 

10.     Dylan Palomino, Fowler

11.     Dalton Ray, Soroco 

12.     Breccen Morelli, Mancos

13.     Riley Wilson, Norwood

14.     Jake Planansky, Hayden 

15.     Ryan Rivera, Crowley County

152lbs

1.       Kobryn Mann, Sedgwick County/Fleming

2.       Trevor Randel, County Line

3.       Cade Hillman, Wray

4.       Grey Neal, Paonia 

5.       Chantz Lange, Fowler 

6.       Colton Hoerr, Cedaredge 

7.       Case Rieber, Burlington 

8.       Josh Trujillo, Gilpin County 

9.       Dustin Sanchez, Ignacio 

10.     Jace Peebles, Hotchkiss

11.     Trystan Estrada, John Mall

12.     Jared Bauer, Crowley County 

13.     Dane Hines, Stratton

14.     Isaiah Garcia, Rocky Ford

15.     Michael Rode, Simla

160lbs

1.       Aiden Dabal, Norwood 

2.       Diego Reyes, Rocky Ford

3.       Jared Hulteen, Cedaredge 

4.       Carson Reese, Akron 

5.       Adam Schultz, Crowley County 

6.       Trent Elliott, Merino

7.       Emmanuel Huerta, Wray 

8.       Jesse Burns, Paonia 

9.       Wyatt Buccelli, Sedgwick County/Fleming

10.     James Amick, Meeker 

11.     Nathan Foos, Burlington

12.     Nick Griego, John Mall 

13.     AJ Wilk, County Line

14.     Thomas Goeritz, Fowler

15.     Jesse Amrein, Soroco 

170lbs

1.       Jace Logan, Soroco 

2.       Carlos Tarin, Wray 

3.       Braden Witzel, Burlington

4.       Anthony Felice, Paonia 

5.       Derrick Poss, Akron 

6.       Jaime Ibarra, County Line

7.       Hunter Planansky, Hayden 

8.       Austin Overholt, Norwood 

9.       Fabian Lopez, Sedgwick County/Fleming

10.     Seth Damgaard, Fowler 

11.     Preston Terrell, Del Norte

12.     Konner Mauck, Lyons

13.     Drew Markley, Cedaredge 

14.     Ethan Maxwell, Sargent

15.     David Schmittel, Dolores

182lbs

1.       Keegan Bean, Lyons 

2.       Jaden Miller, Paonia 

3.       Will Gabriel, Nucla 

4.       Jayce Reser, Wray 

5.       Tyson Martinez, Fowler

6.       Jesse Tapia, Rocky Ford 

7.       Dawson Roesch, County LIne

8.       Toby Waddell, Cedaredge

9.       Cameron Fury, Mancos

10.     Marcos Ramirez, West Grand

11.     Taylor Scott, Burlington

195lbs

1.       Dahlton McGhee, Fowler

2.       Devin Curtis, Hotchkiss 

3.       Dawson Worley, Cheyenne Wells

4.       Karson Bean, Lyons

5.       Dillan Salter, Del Norte 

6.       Noah Schroeder, West Grand

7.       Ridge Williams, Meeker 

8.       Anthony Miller, Paonia

9.       Kaleb Hargraves, Mancos

10.     Braydn Cowen, Ellicott 

11.     Antony Martinez, Holyoke 

12.     Brandon Clark, Hanover 

13.     Carson Berghuis, Wray

14.     Cayden Lynch, Yuma

15.     Pedro Madaleno, Cedaredge

220lbs

1.       Sky Carlson, Soroco 

2.       Taj Van der Linde, Cedaredge 

3.       Cyrus Malek’ Madani, Paonia 

4.       Jose Molina, Wray 

5.       Kevin Chavez, Hotchkiss 

6.       Dante Molina, Dolores Huerta 

7.       Jayce Bauer, County Line

8.       Cade Sires, Baca County 

9.       Wryle Swim, Byers 

10.     Brayden Dillingham, Calhan

11.     Simon Apodaca, Rocky Ford

285lbs

1.       Greg Garcia, Rocky Ford

2.       Ken Cox, County Line 

3.       Levi Peterson, Paonia 

4.       Derek Sanchez, Cedaredge 

5.       Ben McCaffrey, Ellicott 

6.       Justin Tucker, Swink 

7.       Jeron Lippert, Wray 

8.       Nolan Egging, Hotchkiss

9.       Dylan Crump, John Mall

10.     Tyler Mullins, Fowler

11.     Trent Gramm, Burlington

12.     Scott Torres, Lotus

 

Class 3A

 

106lbs

1.       Santana Hernandez, Weld Central

2.       Alberto Felthager, Trinidad 

3.       Dalton Williams, Berthoud

4.       Brendan Johnston, The Classical Academy

5.       Davion Chavez, Alamosa

6.       James Cordova, Sheridan 

7.       Cruz Ortega, Jefferson 

8.       Zach Dooley, Woodland Park 

9.       Toby Gavette, Eaton 

10.     Erik Wyman, Pagosa Springs

11.     Nadim Kargar, Skyview 

12.     Bryson Van Hee, Gunnison

13.     Matthew Medina, Eagle Valley

14.     Dominique Soffel, Centauri 

15.     Brandon Nevejas, Denver North

16.     Cayden Condit, Conifer

113lbs

1.       Isaiah Gamez, La Junta 

2.       Elijah DeLaCerda, Alamosa

3.       Kolten Strait, Berthoud 

4.       Johnny Masopust, Florence

5.       Luke Morrissey, Eagle Valley

6.       Jimmy Gonzales, Pueblo Central 

7.       Kris Kramer, Elizabeth 

8.       DJ Matthews, Valley 

9.       Dylan Tressler, Pagosa Springs

10.     Carlos Hutchings, Buena Vista 

11.     Alex Barela, Summit 

12.     Kolton Robertson, Weld Central

13.     Francisco Perez, La Junta

14.     Aidan Johnston, The Classical Academy

15.     Samuel Moreno, Skyview

16.     Jeremiah Deleon, Sterling 

17.     Jaime Vazquez, Lamar 

120lbs

1.       AJ Serna, Grand Valley

2.       Ethan Andrade, Lamar 

3.       Jacob Duran, Fort Lupton 

4.       Owen Berry, Buena Vista

5.       Presiliano Maez, Sheridan 

6.       Ben Koch, Delta

7.       Zach Loft, Sterling 

8.       Spencer Mader, Steamboat Springs

9.       Varrion Ciddio, Platte Valley

10.     Nabil Kargar, Skyview 

11.     Colton Liddell, Alamosa

12.     Colin Cole, Brush 

13.     Dylan Armijo, Trinidad 

14.     Josh Atencio, Pueblo Central

15.     Ryder Bossow, Eagle Valley

16.     Javier Gonzales, Valley 

17.     L.T. Torres, Berthoud 

18.     Nicholas Garcia, Monte Vista 

19.     Jordan Martin, Centauri

20.     Will Erzen, Elizabeth 

21.     Alhan Rodriguez, Eaton 

22.     Dmitri Huschka, Salida 

126lbs

1.       Joe Chavez, Alamosa 

2.       Caleb Cox, Brush 

3.       James Thomas, Pagosa Springs

4.       Andrew Sansburn, Jefferson 

5.       Lucas Comroe, Eagle Valley 

6.       David Pringle, Eaton 

7.       Alex Vigil, Sheridan 

8.       Tyler Vigil, Monte Vista

9.       Ryan Moltz, Salida 

10.     Josh Anderson, University 

11.     Noah Damian, Valley 

12.     Riley Bornhoft, Sterling

13.     Levi Raines, Strasburg 

14.     Tucker Havel, Steamboat Springs

15.     Isaiah Huber, Moffat County 

16.     Cauy Smith, Rifle 

17.     JT Latham, Grand Valley

132lbs

1.       Anthony Quintana, Buena Vista

2.       Zander Condit, Conifer 

3.       Dylan Yancey, Eaton 

4.       Zach Martin, Centauri 

5.       Tyler Kenison, Alamosa

6.       Cameron Lucero, Pagosa Springs

7.       Homero Navarro, Sheridan

8.       Noah Barrett, La Junta 

9.       Zane Rankin, Lamar 

10.     Zach Brown, Valley 

11.     Chris Moschetti, Moffat County

12.     Conrad Demann, Rifle 

13.     Blake Weimer, Middle Park 

14.     Tanner Baumgartner, Weld Central

15.     Joe Jordan, Bennett 

16.     Isaac DeLeon, Sterling 

17.     Joel Martinez, University

18.     Colton Williams, Berthoud

19.     Brad Conlin, Woodland Park

20.     Blaine Kallsen, Platte Valley

21.     Isaiah Tigert, Grand Valley

22.     John Sumner, Mullen

23.     Jose Serrano, Lamar

138lbs

1.       Austyn Binkly, Berthoud 

2.       Nicholas Gallegos, Jefferson

3.       Ariel Rodriguez, Eaton

4.       Matthew Broughton, Cortez 

5.       Garrett Beebe, Bayfield

6.       Oswaldo Nunez, Brush 

7.       Colt Rohrig, Rifle 

8.       Clay Yarnell, Olathe 

9.       Colton Buckridge, Platte Valley

10.     Daniel Caddy, Moffat County 

11.     Hunter Smith, Alamosa

12.     Max Atha, Buena Vista 

13.     Captain Payne, Conifer 

14.     Rieley Roskop, Weld Central

15.     Grant Aucoin, Pagosa Springs

16.     Walker Kee, Lamar

17.     Zebual Alexander, Gunnison

18.     Jonathan Pena, Grand Valley

145lbs

1.       Brandon Buhr, Centauri 

2.       Brandon Damian, Valley 

3.       Ernesto Ochoa, Sterling 

4.       Josh Yancey, Platte Valley 

5.       Lance Bryant, Steamboat Springs

6.       Kolten Hillis, Alamosa 

7.       Jake Sandrey, Bayfield 

8.       Hayden Gavette, Eaton 

9.       Tate Hinger, Pagosa Springs

10.     Isaiah Baber, Lamar 

11.     Ricky Mendez, Brush 

12.     Kyle Conlon, Berthoud

13.     Mac Copeland, Bennett

14.     Ethan Powers, Moffat County 

15.     Brendon Starr, Delta 

16.     Jacob McCarley, Manitou Springs

17.     Diego Madrigal, Sheridan

152lbs

1.       Jaziah Whaley, Valley 

2.       Wyatt Pfau, Brush 

3.       Ty Addington, Florence 

4.       Hunter Branson, Holy Family 

5.       Brian De La Rosa, Rifle 

6.       Trevor Bryant, Pagosa Springs

7.       Brian Shawcroft, Centauri 

8.       Wyatt Thyfault, Weld Central

9.       Cole Gray, Woodland Park 

10.     Dimitri Flores, Mullen 

11.     Brandon Harper, Delta 

12.     Keenan Mansker, Olathe 

13.     Austin Ban, Steamboat Springs 

14.     Micah Hertrich, Buena Vista

160lbs

1.       Jimmy Laconte, Weld Central

2.       Hayden Johnson, Steamboat Springs

3.       Colton Castro, Pagosa Springs 

4.       Drake Horn, Delta 

5.       Ben Vance, Alamosa 

6.       Logan Kenline, Florence 

7.       Jacob Chavez, Monte Vista

8.       Wyatt Reisner, Platte Valley

9.       Ty Garnhart, Eaton 

10.     Liam Young, The Classical Academy 

11.     Dylan Kloss, Middle Park

12.     Jayde Queen, Brush 

13.     Jackson Contreras, Eaton 

14.     AJ Garcia, Fort Lupton 

170lbs

1.       Mikinzie Klimper, Moffat County

2.       Braeson Lewis, Eaton 

3.       Dalton Lucero, Pagosa Springs

4.       Quentin Jiner, Weld Central 

5.       Nick Wellen, Brush

6.       Colton Moore, Platte Valley

7.       Abe Leonard, Elizabeth 

8.       Wyatt Larson, Berthoud 

9.       Keaton Green, Florence

10.     Davis Ward, Eagle Valley

11.     Travis Kerrigan, Buena Vista 

12.     Sebastion Campos, Mullen 

13.     Tristen Harrington, Alamosa 

14.     Jesus Diaz, Trinidad 

15.     Aiden Barrios, Delta 

16.     Ian Reinhardt, Pagosa Springs

17.     KeKoa Smith, Lamar

182lbs

1.       Josh Flanagan, Valley 

2.       Nathan Johns, The Classical Academy

3.       Lucas Tinnes, Lamar 

4.       London Spivey, Faith Christian 

5.       Ernesto Rios, Platte Valley

6.       Elias Peroulis, Moffat County

7.       Caleb Janowsky, Pagosa Springs 

8.       Wyatt Buhr, La Junta 

9.       Jesse Camp, Salida 

10.     Patrick Zunich, Buena Vista

11.     Braedy Sturdevant, Eaton

12.     Sean Lockwood, Woodland Park

13.     Weston Huffaker, Centauri 

14.     Austin Trujillo, Alamosa

195lbs

1.       Faustin Lopez, Sheridan 

2.       Colton Eberhardt, Lamar

3.       Jake Sandau, Eaton 

4.       Jacx Power, Coal Ridge 

5.       John Foutz, Bayfield

6.       Zendon Bernal, Alamosa

7.       Brock Johnson, Berthoud 

8.       Conner Aragon, Pagosa Springs

9.       Holt Brashears, Salida

10.     Mitchell Peabody, La Junta 

11.     Levi Packard, Florence 

12.     Joseph Cockroft, Platte Valley 

13.     Thomas Mettlen, Brush 

14.     Gauge Lockhart, Delta

15.     Daniel Borchert, The Classical Academy

16.     Cody Ponce, Eagle Valley

220lbs

1.       Eli Smith, Salida 

2.       Bart Gruenloh, Lamar 

3.       Bennie Chacon, Centauri 

4.       Nolan Stretton, Pagosa Springs

5.       Logan Thompson, Alamosa

6.       Drew Book, Sterling 

7.       Daniel Westbrook, Bayfield

8.       Jesus Garcia, Valley 

9.       Perrion Gray, Sheridan 

10.     Ryan Hecker, Resurrection Christian

11.     William Rivera, Basalt

12.     Toryn Hume, Moffat County 

13.     Jason Alexander, The Classical Academy

14.     Roberto Lara, Platte Valley 

15.     Cade Carter, Holy Family 

16.     Rowan Sokup, Eagle Valley

285lbs

1.       Logan Church, Delta 

2.       Preston Duran, Alamosa 

3.       Jeremy Murano, Eaton 

4.       Cody Bravo Packer, Fort Lupton

5.       JP Velasco, Eagle Valley 

6.       Connor Balliet, Berthoud 

7.       Sy Spitz, Lamar 

8.       Casey Fringer, Centauri 

9.       Cedric Perea, Monte Vista 

10.     Nick Martinez, La Junta 

11.     Oswaldo Morales, Basalt 

12.     Tel Linke, Middle Park

13.     Max Tafoya, Denver North 

14.     Andrew Edwards, Holy Family

15.     Jake Howlett, Ridgeview Academy 

16.     Jayden Wertz, Platte Valley

 

Class 4A

 

106lbs

1.       Brendon Garcia, Pueblo County

2.       Jacob Gonzales, Pueblo Centennial 

3.       Jett Strickenberger, Discovery Canyon

4.       Bobby Macias, Thomas Jefferson

5.       Zeon Ortega, Canon City 

6.       Jacob Parker, Windsor 

7.       Cody Thompson, Loveland 

8.       Kenneth Crosby, Falcon 

9.       Elijah Bailin, Mesa Ridge 

10.     Skyler Hunt, Lewis Palmer 

11.     Steven Apodaca, Pueblo West

12.     Mac Martinez, Pueblo South

13.     Anthony Franklin, Pueblo East 

14.     Luke Pleasant, Grand Junction Central

15.     Ricky Zavala, Greeley Central 

16.     Will Loecke, Roosevelt 

17.     Roman Salaz, Mead

18.     Rudy Lopez, Erie

19.     Jonah Gardner, Frederick

113lb

1.       Will Vombaur, Windsor 

2.       Andrew Lucero, Pueblo East

3.       Airiel Siegel, Thompson Valley 

4.       Tanner Hunt, Lewis Palmer 

5.       Xavier Espinoza, Pueblo South

6.       Jacob McClaskey, Grand Junction Central

7.       Darian Palacio, Discovery Canyon 

8.       James Benson, Air Academy 

9.       Grady Nickolaus, Montrose 

10.     Mark Ritz, Pueblo West 

11.     Ethan Hays, Roosevelt 

12.     Cesar Sanchez, Sand Creek 

13.     Robby Warkentine, Falcon 

14.     Crusifixio Jiminez, Frederick 

120lb

1.       Vance Vombaur, Windsor 

2.       Josiah Nava, Pueblo County

3.       Jace Trujillo, Pueblo East 

4.       Patrick Allis, Discovery Canyon 

5.       Kristian Arguello, Pueblo South 

6.       Zach Cisneros, Pueblo West 

7.       Jagger Wade, Palisade 

8.       Malachi Contreras, Mountain View

9.       Devin Lueck, Mesa Ridge 

10.     Brendan Jones, Fort Morgan 

11.     Bailey Badwound, Air Academy 

12.     Carter Stephenson, Lewis Palmer

13.     John Nicholas, Longmont 

14.     Trevor Harris, Erie

15.     Seth Long, Widefield 

16.     Isaac Lujan, Loveland 

17.     Grayden Bridwell, Skyline

126lbs

1.       Dominick Serrano, Windsor

2.       Josh Nira, Greeley Central 

3.       Nathan Bonham, Pueblo County

4.       Ryan Roth, Pueblo East 

5.       JW Ruona, Canon City 

6.       Jaden Porreco, Discovery Canyon

7.       Isaias Estrada, Thomas Jefferson

8.       Fabian Lujan, Montrose 

9.       Rick Stark, Cheyenne Mountain

10.     Nick Stiltner, Palmer Ridge

11.     Gio Wilson, Longmont 

12.     Cael Langford, Fort Morgan

13.     Rodney Atencio, Pueblo West

14.     Emilio Chavez, Mead 

15.     Tony Lozano, Vista Peak 

132lbs

1.       Jason Hanenberg, Air Academy 

2.       Aaden Valdez, Pueblo East 

3.       Andres Martinez, Grand Junction Central 

4.       Jeremy Ashton, Mead 

5.       Jared Turner, Discovery Canyon

6.       Nick Wilson, Pueblo West 

7.       Bo Slaymaker, Roosevelt 

8.       Drake Troyer, Golden 

9.       Shane Coffey, Canon City 

10.     Braden Peninger, Windsor 

11.     Luke Antonia, Cheyenne Mountain

12.     Elijah Grossetete, Lincoln 

13.     Landon Suter, Pine Creek 

14.     Cole Hoffman, Frederick 

15.     Mario DeLara, Battle Mountain 

16.     Wyatt Wilbourn, Palisade

17.     Max Voshage, Lewis Palmer

138lbs

1.       Jaxon Garoutte, Pueblo County

2.       Zeke Alirez, Greeley Central 

3.       Erik Contreras, Mountain View 

4.       Mike McFadden, Cheyenne Mountain

5.       Tristan Curtis, Vista Peak 

6.       Gabriel Romero, Pueblo West 

7.       Zach Roach, Erie

8.       Angelo Vecchiarelli, Wheat Ridge

9.       Trace Borrego, Canon City 

10.     Malachi Chambers, Mesa Ridge

11.     Jo ‘Quez Addison, Widefield 

12.     Mitch Dunlap, Pine Creek 

13.     Cole Stephenson, Lewis Palmer 

14.     Cody Donovan, Loveland 

15.     Cody Head, Palisade

16.     Dylan Wood, Windsor 

17.     Trent Suppus, Thompson Valley

145lbs

1.       Andrew Alirez, Greeley Central

2.       Zac Hanenberg, Canon City 

3.       Cole Hernandez, Pueblo Centennial

4.       Kevin Hooks, Cheyenne Mountain

5.       Trevor Singleton, Pueblo County

6.       Jayden McLaughlin, Thompson Valley 

7.       Kevin Johnson, Mitchell 

8.       Elijah Wisthoff, Pueblo East

9.       John Murphy, Valor Christian

10.     Brayden Engelking, Longmont

11.     Josh Moler, Wheat Ridge 

12.     Elijah Whatley, Widefield 

13.     Kase Givens, Fort Morgan

14.     Hayden Crosson, Pueblo West 

15.     Diego Calonje, Pine Creek

16.     Dylan Ruane, Discovery Canyon 

17.     Zane Hall, Air Academy 

18.     Draygan Colonese, Pine Creek

152lbs

1.       Elijah Valdez, Mesa Ridge 

2.       Tony Ulaszek, Greeley Central

3.       Christopher Fasano, Pueblo County

4.       Miles Beam, Roosevelt

5.       Cody Eaton, Windsor 

6.       Chase Engelhardt, Thompson Valley

7.       Austin Bernal, Palisade 

8.       Ron Salazar, Vista Ridge 

9.       Miklo Gibb, Cheyenne Mountain 

10.     Kian Colonese, Pine Creek 

11.     Paul Salazar, Grand Junction Central 

12.     Bailey McBride, Canon City 

13.     Andrew Rosales, Lincoln 

14.     Victor Rangel, Frederick

15.     Noah Rivera, Pueblo East

16.     Kody Scholl, Widefield 

17.     Jack Howell, Valor Christian 

18.     Michael McPherson, Pueblo West 

19.     Joe Finn, Kennedy

20.     Juan Felan, Glenwood Springs

21.     Denzel Carrucini, Falcon 

22.     Seth Aleman, Fort Morgan  

160lbs

1.       Drake Engelking, Longmont 

2.       Hunter Williams, Thompson Valley

3.       Marcus Martinez, Pueblo South

4.       Payton Polson, Valor Christian

5.       Caleb Sherrill, Falcon

6.       Brady Badwound, Air Academy

7.       Jackson Gilbert, Mountain View

8.       Julian Herrera, John F Kennedy

9.       Shaun Stepisnik, Grand Junction Central 

10.     Taaron LaFrancis, Mitchell

11.     Jarett Nakamura, Pueblo Centennial

12.     Zachery Vannaman, Pine Creek

13.     Konrad Ziegler, Cheyenne Mountain

14.     Kaleb McMunn, Durango

15.     Michael Cornelius, Liberty 

16.     Josh Willis, Windsor 

17.     David Biddy, Discovery Canyon 

18.     Cort Cunningham, Northridge

170lbs

1.       Isaiah Salazar, Windsor 

2.       Jayson Davis, Pueblo County

3.       Jake Welch, Valor Christian

4.       Amos Wilson, Glenwood Springs

5.       Cody Solis, Greeley Central 

6.       Mason Repshire, Canon City 

7.       Benjamin Long, Widefield 

8.       Brayden Besse, Mountain View 

9.       Ben Robuck, Montrose 

10.     Sebastian Benavidez, Pueblo East

11.     Tanner Hickey, Grand Junction Central

12.     Jacob Beltran, Pueblo South 

13.     Dillon Derting, Pueblo West 

14.     Uziel Rivera, Sand Creek

15.     Garrett Marchetti, Palmer Ridge 

16.     Kevyn McCarthy, Cheyenne Mountain

 
 
 
 
 
 
 
 

182lbs

1.       Garrett Niel, Pine Creek 

2.       Terrance Williams, Palisade 

3.       Zion Freeman, Pueblo East 

4.       Matthew Dunkelman, Thompson Valley

5.       Owen Galves, Pueblo County 

6.       Nicholas Ponce, Pueblo Centennial

7.       Brian Paxton, Fort Morgan 

8.       John Underwood, Widefield 

9.       Tyler Grasmick, Windsor 

10.     Antonio Ordonez, Glenwood Springs

11.     Tyler Young, Silver Creek 

12.     Ahmed Khattab, Thomas Jefferson

13.     Niko Suragdeen, Mesa Ridge 

14.     Tanner Henderson, Pueblo West

15.     Sam Schofield, Cheyenne Mountain

16.     Robbie Shell, Valor Christian

17.     Kouper McQuigg, Loveland

18.     Angel Perez, Skyline 

19.     Charlie Cook, Lewis Palmer

195lbs

1.       Dylan McBride, Fort Morgan 

2.       Braden Barker, Mountain View

3.       Jayden Smith, Vista Peak 

4.       Cian Quiroga, Cheyenne Mountain 

5.       Nathan Daniel, Widefield 

6.       Jared Volcic, Mesa Ridge

7.       Josh Grasmick, Windsor

8.       Luis Ronquillo, Canon City 

9.       Adam Church, Valor Christian 

10.     Joseph Cantanese, Montrose 

11.     Donavin Bedburdick, Sierra 

12.     Brian Urbina, Lincoln 

13.     Scott Teesdale, Loveland 

14.     Mason Edwards, Evergreen 

15.     Giovanni Benedetto, Lewis Palmer 

16.     Caleb Burton, Thompson Valley               

220lbs

1.       Dominick Fini, Mesa Ridge 

2.       Deonte Bridges, Cheyenne Mountain 

3.       Dante Garcia, Pueblo County

4.       Dominic Robles, Pueblo East

5.       Easton Cecil, Valor Christian

6.       Weston Holdren, Grand Junction Central

7.       James Hochanadel, Fort Morgan 

8.       Alex Yeadon, Greeley Central 

9.       Payton Miles, Mitchell 

10.     Josh Boles, Mountain View

11.     Jeff Allen, Pueblo West 

12.     Alex Ortiz, Skyline 

13.     Gage Pruitt, Canon City 

14.     Juan Alberto Estrada, Lincoln

15.     David Kenner, Falcon 

16.     Thomas Garnica, Thomas Jefferson 

17.     Travis Bretches, Loveland

18.     Elijah Luevano, Standley Lake

285lbs

1.       Andy Garcia, Pueblo East

2.       Michael True, Mesa Ridge 

3.       Jacob Williams, Silver Creek 

4.       Victor Bravo, Windsor 

5.       Chris Ringus, Thompson Valley

6.       Chris Felan, Lincoln 

7.       Jeff Flippen, Vista Ridge 

8.       Jacob Sabus, Pueblo West

9.       Martin Rodriguez, Mountain View

10.     Ricky Childers, Skyline 

11.     Cayman Garduno, Pueblo Centennial 

12.     Luis Miramontes, Mead

 

 

Class 5A

 

106lbs

1.       Vince Cornella, Monarch 

2.       Wyatt Yapoujian, Pomona 

3.       Max Black, Douglas County

4.       Kenny Sailas, Brighton 

5.       Jaron Mahler, Ponderosa 

6.       Kieran Thompson, Grand Junction

7.       Caeleb Knoll, Eaglecrest 

8.       Alec Beltran, Horizon

9.       Dylan McChesney, Northglenn 

10.     Armando Garcia, Denver East 

11.     Mitch Romero, Arvada West 

12.     Lance Johnson, Rocky Mountain 

13.     Aidan Lenz, Castle View 

14.     Dominic Salazar, Westminster 

113lbs

1.       Dawson Collins, Grand Junction

2.       Adrian Marquez, Castle View

3.       Presley Madril, Broomfield

4.       Alex Santillan, Grandview 

5.       Dylan Kruse, Arvada West 

6.       Jose Cerda, Denver East

7.       Grant Bradley, Overland

8.       Jarron Martinez, Brighton 

9.       Hunter Carr, Mountain Range 

10.     Ryan Kuykendall, Monarch

11.     Dean Noble, Poudre 

12.     Ivan Morris, Douglas County

13.     Ricky Nava, Northglenn

14.     Josh Plantz, Horizon 

15.     Brayden Wilkins, Brighton

120lbs

1.       Malik Heinselman, Castle View 

2.       Justin Pacheco, Pomona 

3.       Noah Vigil, Northglenn

4.       Giovanni Federico, Grandview 

5.       Jordan Griego, Adams City 

6.       Lucas Hefner, Rocky Mountain 

7.       Keegan Hoffman, Legacy 

8.       Bryan Fierro, Rangeview 

9.       Justin McCoy, Brighton 

10.     Trey Johnson, Chaparral 

11.     Levi Romero, Prairie View

12.     Walker Heckendorf, Poudre

13.     Zach Hacker, Monarch

14.     Aiden Okamura, Thunderridge

126lbs

1.       Fabian Santillan, Grandview 

2.       Nick Gonzales, Adams City 

3.       Alex Alvarez, Poudre 

4.       Angel Flores, Coronado 

5.       Joey Joiner, Legacy 

6.       Drake Davis, Cherokee Trail

7.       Anthony Gallegos, Pomona

8.       Isaiah Bradley, Overland 

9.       Taylor Vasquez, Fountain Fort Carson

10.     Traevin Osborn, Ponderosa 

11.     Joseph Enockson, Bear Creek

12.     Christian DeHerrera, Rocky Mountain

13.     Noah Fitzgerald, Castle View 

14.     Brandon Urroz, Heritage 

15.     G’Avonti Patton, Brighton 

16.     Jeremiah Gomez, Northglenn 

17.     Daniel Joey Shaw, Doherty 

18.     Gage Valdez-Sauer, Legend 

19.     Cole Brown, Arvada West 

20.     Collen Bauernschmidt, Ralston Valley

21.     Colton Franklin, Highlands Ranch

132lbs

1.       Theorius Robison, Pomona 

2.       Job Greenwood, Poudre 

3.       Darren Green, Broomfield 

4.       Dayton Marvel, Arvada West

5.       Randy Myers, Castle View 

6.       Antonio Segura, Regis

7.       Johnny Murphy, Rocky Mountain 

8.       David Rivera, Cherokee Trail

9.       Bryson Krohn, Brighton 

10.     Kade Sydell, Legend 

11.     Aidan Quinn, Monarch 

12.     Anthony Martinez, Denver East 

13.     Dylan Owens-Hailey, Palmer 

14.     Ben Nagel, Coronado

15.     Jared Cabunoc, Douglas County 

16.     Aaron Pacheco, Chaparral 

17.     Miguel Mendoza, Overland

18.     Kevin Luker, Legacy

19.     Marco Padilla, Adams City

20.     Werals Niyongabo, Aurora Central

138lbs

1.       Colton Yapoujian, Pomona 

2.       Brody Lamb, Poudre 

3.       Cole Polluconi, Monarch 

4.       Maverick Keigher, Doherty 

5.       Joshua Deaguero, Adams City

6.       Johnny Lopez, Coronado 

7.       Zach Klingner, Fossil Ridge 

8.       Bailey Fitzgerald, Castle View

9.       Matt Frye, Grandview

10.     Joseph Valdez, Thornton 

11.     Trey Hardy, Rocky Mountain

12.     Jake Kroll, Brighton 

13.     Talen Valerio, Grand Junction 

14.     Abram Bell, Chaparral

145lb

1.       Jacob Greenwood, Poudre 

2.       Dylan Martinez, Grand Junction

3.       KJ Kearns, Coronado 

4.       Tony Llamido, Doherty 

5.       Dylan Ranieri, Grandview

6.       Dakota Key, Legacy

7.       Tate Martinez, Rocky Mountain

8.       Marquez Salazar, Adams City

9.       Dennon Parks, Highlands Ranch

10.     Bode Marvel, Arvada West

11.     Erik Cumley, Legend

12.     Zach Pierson, Cherokee Trail

13.     Jorge Valdez, Brighton 

14.     Lance Royal, Bear Creek 

15.     Colton Frost-Bryant, Ralston Valley

16.     Cameron Klein, Chaparral 

17.     Michael Dean-Quintana, Broomfield

152lbs

1.       Josiah Rider, Grand Junction 

2.       Gavin Deaguero, Adams City 

3.       Parker McQuade, Monarch 

4.       Franklin Cruz, Pomona 

5.       Austin McFadden, Prairie View 

6.       Zack Szostak, Doherty 

7.       Grady Colgan, Grandview 

8.       Tyler Maccagnan, Eaglecrest 

9.       Christian Lofton, Broomfield

10.     Austin Yeager, Fossil Ridge

11.     Dillon Lucas, Horizon 

12.     Dylan McVicker, Poudre 

13.     Kayden Johnson, Ponderosa 

14.     Abel Ambriz, Cherokee Trail 

15.     Neil David, Rocky Mountain

16.     Kevin Danfelser, Cherry Creek

160lbs

1.       Gabriel Dinette, Lakewood 

2.       Preston Renner, Broomfield

3.       Nathan Baca, Brighton 

4.       Josh Betts, Rocky Mountain

5.       Austin Kelchen, Douglas County

6.       Mitchell Bond, Prairie View 

7.       E. C. Manzanares, Chatfield 

8.       Jack Mann, Doherty 

9.       Gage Bernall, Pomona

10.     Aramus Schuster, Thornton

11.     Grady Funk, Legacy

12.     Mason Hogan, Bear Creek

13.     Julius Boimah, Cherokee Trail

14.     Brandon Gustafson, Overland

15.     Ryan Gilida, Arapahoe 

16.     Jack Forbes, Columbine 

17.     Cameron Williams, Mountain Vista

18.     Thomas Olson, Adams City 

170lbs

1.       Parker Benekas, Ponderosa

2.       Christian Rowell, Adams City 

3.       Aidan Funk, Legacy

4.       Tarron Adams, Brighton 

5.       JT Skalecki, Grand Junction

6.       Kai Blake, Cherry Creek 

7.       Brice Hartzhheim, Grandview

8.       Nate Pritchard, Monarch 

9.       Elijah Olson, Arvada West

10.     Kyle Stalder, Fountain Fort Carson

11.     Dane MillerHaas, Arapahoe

12.     Dakota Barela, Heritage 

13.     Ruslan Nuriyev, Castle View

14.     Matt Kinerson, Rocky Mountain

15.     Steven Doyle, Rocky Mountain

16.     Dejan Jiminez, Horizon 

17.     Emery Bemis, Hinkley 

18.     Antonio Welch-Soto, Broomfield

19.     Logan Maslanik, Doherty

20.     Ben Tonnessen, Coronado

21.     Seth Sheppard, Rampart 

22.     Logan Gentzler, Fruita

182lbs

1.       Tate Samuelson, Castle View

2.       Seth Latham, Grand Junction 

3.       Drew Worthley, Broomfield 

4.       Drian Hays, Legacy 

5.       Nathan Meyer, Fossil Ridge

6.       Jaret Strasheim, Thunderridge 

7.       Patrick Golden, Poudre

8.       Hayes Ward, Regis

9.       Cade Fries, Legend 

10.     Jake Bennett, Rocky Mountain

11.     Levi Fry, Brighton 

12.     Ted Mullin, Columbine 

13.     Jack Boyer, Arvada West 

14.     Matthew Shriver, Rangeview 

15.     Efrain Tinoco, Adams City

195lbs

1.       Jayden Woodruff, Ponderosa 

2.       Keegan Bailey, Fruita 

3.       Kaelin Chin, Overland

4.       Cole Yung, Poudre 

5.       Alec Hargreaves, Rocky Mountain

6.       Joe Renner, Grandview 

7.       Bryant Walker, Broomfield

8.       Artem Rusakov, Chatfield 

9.       Brandon Wills, Legacy

10.     Keaton Adams, Doherty

11.     Troy Coronel, Brighton

12.     Caid Lopez, Grand Junction

13.     Brock Howard, Cherokee Trail 

14.     Joseph George, Eaglecrest 

15.     Donaven Palacio, Northglenn

220lbs

1.       Mason Watt, Broomfield 

2.       Hunter Tobiasson, Grand Junction

3.       Micah Smith, Douglas County 

4.       Doug Mills, Pomona 

5.       Santana Solano, Brighton

6.       Davione Marshall, Cherokee Trail 

7.       McLean Graves, Rocky Mountain

8.       Michael Innouye, Lakewood

9.       William Wikowsky, Grandview

10.     David Hoage, Smoky Hill

11.     Will Ponder, Monarch 

12.     Cole Jesch, Ralston Valley 

13.     Roberto Lopez, Denver South 

14.     Levi Womack, Fruita Monument

15.     Siandre Agaali’i, Doherty 

16.     Riley Schell, Arapahoe 

17.     Adam Lynch, Legacy

285lbs

1.       Cohlton Schultz, Ponderosa

2.       Hayden Still, Lakewood 

3.       Jon Engle, Fort Collins 

4.       Weston Mayer, Poudre 

5.       Brandon Hodge, Pomona

6.       Nico Gonzales, Mountain Vista 

7.       Michael Fenton, Mountain Range

8.       Michael Decamillis, Broomfield

9.       Ian Helwick, Brighton 

10.     Adam Sepan, Castle View 

11.     Aron Baugh, Legacy

12.     Colin Lavell, Legend

13.     Giovanny Beauge, Grandview

14.     Zach Schraeder, Columbine

15.     Nick Mussenden, Northglenn

16.     Jason Washington, Arapahoe 

17.     AJ Ortez, Arvada West