• grantwillitsfinals
  • hunterwillitsfinials
  • Cohlton-Schultz
  • coltonyapoujian
  • IsaiahSalazar-GDT-012717-184x300
  • jaxongaroutte
  • grantwillits
  • coltonyapoujianatdocbuchanan
  • jacetrijillopuebloeast
  • hunterwillits
  • fabianSantillan
  • calebcox
  • kylecisneroactionshot
  • jaxong
  • kylecisnero
  • cohltonschultzinaction


 

  • WrestlingState2
  • WrestlingState1

On the Mat Week 2 Ranking

21 Dec 2015

On the Mat Rankings Week 2

December 7, 2017

Cell: 719-351-2985

Land: 719-488-2818

Note: I have shut my fax down

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

2A

1-Rocky Ford 2-Cedaredge 3-Paonia 4-Wray 5-John Mall 6- Sedgwick County/Fleming 7-Hotchkiss 8-Fowler 9-Burlington 10-Holly

3A

1-Valley 2-Alamosa 3-Eaton 4-Sheridan 5-Centauri 6-Lamar 7-Weld Central 8-Moffat County 9-Buena Vista 10-Pagosa Springs

4A

1-Pueblo County 2-Pueblo East 3-Windsor 4-Greeley Central 5-Mesa Ridge 6-Canon City 7-Mountain View 8-Cheyenne Mountain 9-Discovery Canyon 10-Thompson Valley

5A

1-Grand Junction 2-Pomona 3-Poudre 4-Monrach 5-Brighton 6-Ponderosa 7-Castle View 8- Grandview 9-Adams City 10-Broomfield

Class 2A

106lbs

1.   Landen Mayberry, Hotchkiss

2.   Cole Rockwell, Wray

3.   Marc Barkdoll, Wiggins

4.   DJ Van Matre, John Mall

113lbs

1.   Logan Lewis, Highland 

2.   Cade Rockwell, Wray 

3.   Ryan Imhoff, Cedaredge 

4.   Michael Atencio, Rye   

120lbs

1.   Sergio Campos, Hotchkiss

2.   Chris McKenna, John Mall

3.   Chris Gamboa, Burlington 

4.   Austin Crum, Holly   

126lb

1.   Brendyn Nordyke, Holly 

2.   Sean Dale, Cedaredge 

3.   Kolton Dickinson, Sedgwick County/Fleming

4.   Adam Nolte, Swink   

132lbs

1.   Alex McCracken, Cedaredge 

2.   Santino Mendoza, Rocky Ford

3.   Seth Dorrenbacher, Akron 

4.   Tyler Collins, Wray   

138lbs

1.   Sackett Chesnik, Paonia 

2.   Wesley Van Matre, John Mall

3.   Brett Benavidas, Del Norte

4.   Tannen Kennedy,  

145lbs

1.   Cody Jacobsen, Burlington 

2.   Carlos Romo, Rocky Ford 

3.   Remington Canfield, Merino 

4.   Woody Aguilar, Limon   

152lbs

1.   Kobryn Mann, Sedgwick County/Fleming

2.   Jared Bauer, Crowley County 

3.   Dylan Palomino, Fowler

4.   Trystan Estrada, John  

160lbs

1.   Aiden Dabal, Norwood

2.   Jared Hulteen, Cedaredge 

3.   Luke Manly, Peyton 

4.   Cade Hillman, Wray  

170lbs

1.   Jace Logan, Soroco

2.   Diego Reyes, Rocky Ford

3.   Trevor Randel, County Line 

4.   Braden Witzel, Burlington   

182lbs

1.   Keegan Bean, Lyons

2.   Jaden Miller, Paonia 

3.   Carlos Tarin, Wray

4.   Will Gabriel, Norwood  

195lbs

1.   Ken Cox, County Line

2.   Dillan Salter, Del Norte 

3.   Dahlton McGhee, Fowler

4.   Devin Curtis, Hotchkiss   

220lbs

1.   Caleb Gaede, Limon 

2.   Sky Carlson, Soroco

3.   Taj Van der Linde, Cedaredge 

4.   Kevin Chavez, Hotchkiss   

285lbs

1.   Greg Garcia, Rocky Ford

2.   Casey Orange, Mancos

3.   Ben McCaffrey, Ellicott

4.   Jayce Bauer, County Line   

 

Class 3A

 

106lbs

1.   Santana Hernandez, Weld Central 

2.   James Cordova, Sheridan 

3.   Toby Gavette, Eaton 

4.   Zach Dooley, Woodland Park   

113lbs

1.   Jacob Duran, Fort Lupton

2.   Elijah DeLaCerda, Alamosa 

3.   Johnny Masopost, Florence

4.   Luke Morrissey, Eagle Valley  

120lbs

1.   AJ Serna, Grand Valley 

2.   Jimmy Ramirez, Jefferson 

3.   Presiliano Maez, Sheridan 

4.   Ethan Andrade, Lamar   

126lbs

1.   Joe Chavez, Alamosa 

2.   Anthony Quintana, Buena Vista

3.   Caleb Cox, Brush 

4.   Isaiah Gamez, La Junta   

132lbs

1.   Tyler Kenison, Alamosa 

2.   Homero Navarro, Sheridan

3.   Zander Condit, Conifer

4.   Jaylen Torrez, Fort Lupton   

138lbs

1.   Nicholas Gallegos, Jefferson 

2.   Austyn Binkly, Berthoud 

3.   Colt Rohrig, Rifle

4.   Garrett Beebe, Bayfield  

145lbs

1.   Brandon Damian, Valley

2.   Brandon Buhr, Centauri 

3.   Lance Bryant, Steamboat Springs 

4.   Ty Addington, Florence   

152lbs

1.   Hunter Branson, Holy Family

2.   Cole Gray, Woodland Park 

3.   Wyatt Thyfault, Weld Central 

4.   Jeff Gore, Valley  

160lbs

1.   Jimmy Laconte, Weld Central 

2.   Jaziah Whaley, Valley

3.   Wyatt Pfau, Brush 

4.   Dalton Lucero, Pagosa  

170lbs

1.   Hayden Johnson, Steamboat Springs 

2.   Mikinzie Klimper, Moffat County

3.   Braeson Lewis, Eaton

4.   Quentin Jiner, Weld Central 

5.   Jacob Chavez, Monte Vista   

182lbs

1.   Josh Flanagan, Valley 

2.   Nathan Johns, The Classical Academy 

3.   Faustin Lopez, Sheridan 

4.   Elias Peroulis, Moffat County   

195lbs

1.   Colton Eberhardt, Lamar 

2.   Jake Sandau, Eaton 

3.   Jacx Power, Coal Ridge 

4.   Holt Brashears, Salida   

220lbs

1.   Bart Gruenloh, Lamar 

2.   Joseph Cockroft, Platte Valley 

3.   Eli Smith, Salida 

4.   Nolan Stretton, Pagosa Springs   

 

285lbs

1.   Logan Church, Delta 

2.   Emmanuel Munoz Alcala, University

3.   Bennie Chacon, Centauri 

4.   Cedric Perea, Monte Vista   

 

 

Class 4A

 

106lbs

1.   Jacob Gonzales, Pueblo Centennial

2.   Jett Strickenberger, Discovery Canyon

3.   Jacob Parker, Windsor

4.   Cody Thompson, Loveland  

113lb

1.   Brendon Garcia, Pueblo County

2.   Will Vombaur, Windsor 

3.   Tanner Hunt, Lewis Palmer

4.   Xavier Espinoza, Pueblo South   

120lb

1.   Andrew Lucero, Pueblo East

2.   Josiah Nava, Pueblo County 

3.   Patrick Allis, Discovery Canyon 

4.   Vance Vombaur, Windsor  

126lbs

1.   Dominic Serrano, Windsor

2.   Nathan Bonham, Pueblo County

3.   Josh Nira, Greeley Central 

4.   Ryan Roth, Pueblo East   

132lbs

1.   JW Ruona, Canon City

2.   Jason Hanenberg, Air Academy

3.   Jace Trujillo, Pueblo East

4.   Jared Turner, Discovery Canyon  

138lbs

1.   Erik Contreras, Mountain View 

2.   Zeke Alirez, Greeley Central

3.   Jaxon Garoutte, Pueblo County 

4.   Jeremy Ashton, Mead   

145lbs

1.   Mike McFadden, Cheyenne Mountain

2.   Tony Ulaszek, Greeley Central 

3.   Elijah Whatley, Widefield 

4.   Cole Hernandez, Pueblo Centennial  

152lbs

1.   Elijah Valdez, Mesa Ridge 

2.   Christopher Fasano, Pueblo County 

3.   Zac Hanenberg, Canon City 

4.   Miles Beam, Roosevelt    

160lbs

1.   Drake Engelking, Longmont 

2.   Isaiah Salazar, Windsor 

3.   Hunter Williams, Thompson Valley 

4.   Jackson Gilbert, Mountain   

170lbs

1.   Jayson Davis, Pueblo County 

2.   Jake Welch, Valor Christian 

3.   Julian Herrera, John F Kennedy 

4.   Tanner Hickey, Grand Junction Central   

182lbs

1.   Zion Freeman, Pueblo East 

2.   Garrett Niel, Pine Creek 

3.   Terrance Williams, Palisade 

4.   Mason Repshire, Canon City

195lbs

1.   Dylan McBride, Fort Morgan 

2.   Josh Grasmick, Windsor 

3.   Jared Volcic, Mesa Ridge 

4.   Braden Barker, Mountain View   

220lbs

1.   Dominick Fini, Mesa Ridge

2.   Dante Garcia, Pueblo County 

3.   Dominic Robles, Pueblo East

4.   Matthew Dunkelman, Thompson Valley   

285lbs

1.   Andy Garcia, Pueblo East

2.   Victor Bravo, Windsor 

3.   Jacob Williams, Silver Creek 

4.   Nate Hackney, Erie   

 

Class 5A

 

106lbs

1.   Wyatt Yapoujian, Pomona

2.   Vince Cornella, Monarch 

3.   Kenny Sailas, Brighton 

4.   Max Black, Douglas County   

113lbs

1.   Adrian Marquez, Castle View 

2.   Dawson Collins, Grand Junction

3.   Jarron Martinez, Brighton 

4.   Giovanni Federico, Grandview   

120lbs

1.   Malik Heinselman, Castle View

2.   Justin Pacheco, Pomona 

3.   Noah Vigil, Northglenn

4.   Angelo Guillen, Grand Junction  

126lbs

1.   Fabian Santillan, Grandview 

2.   Alex Alvarez, Poudre 

3.   Angel Flores, Coronado 

4.   Alex Scott, Monarch  

132lbs

1.   Colton Yapoujian, Pomona 

2.   Job Greenwood, Poudre 

3.   Cole Polluconi, Monarch 

4.   Dayton Marvel, Arvada West   

138lbs

1.   Theorius Robison, Pomona

2.   Maverick Keigher, Doherty 

3.   Darren Green, Broomfield 

4.   Brody Lamb, Poudre   

145lb

1.   Jacob Greenwood, Poudre 

2.   Dylan Martinez, Grand Junction 

3.   KJ Kearns, Coronado 

4.   Xander Rens, Monarch   

152lbs;

1.   Josiah Rider, Grand Junction 

2.   Parker McQuade, Monarch

3.   Tyler Maccagnan, Eaglecrest  

4.   Marquez Salazar, Adams  

160lbs

1.   Gabriel Dinette, Lakewood

2.   Parker Benekas, Ponderosa

3.   Josh Betts, Rocky Mountain 

4.   Gavin Deaguero, Adams City  

 170lbs

1.   Aidan Funk, Legacy 

2.   Preston Renner, Broomfield 

3.   JT Skalecki, Grand Junction

4.   Kai Blake, Cherry Creek   

182lbs

1.   Tate Samuelson, Castle View

2.   Drian Hays, Legacy 

3.   Seth Latham, Grand Junction 

4.   Nathan Meyer, Fossil Ridge   

5.   Levi Fry, Brighton 

195lbs

1.   Jayden Woodruff, Ponderosa

2.   Kaelin Chin, Overland 

3.   Cole Yung, Poudre 

4.   Keegan Feenstra, Monarch

5.   Alec Hargreaves, Rocky  

220lbs

1.   Doug Mills, Pomona 

2.   Hunter Tobiasson, Grand Junction 

3.   Osman Yigit, Eaglecrest  

4.   Roberto Lopez, Denver South   

285lbs

1.   Cohlton Schultz, Ponderosa

2.   Ian Helwick, Brighton 

3.   Micah Smith, Douglas County

4.   Hayden Still, Lakewood