• grantwillitsfinals
  • cohltonschultzinaction
  • kylecisneroactionshot
  • jaxong
  • calebcox
  • IsaiahSalazar-GDT-012717-184x300
  • jaxongaroutte
  • hunterwillits
  • grantwillits
  • hunterwillitsfinials
  • fabianSantillan
  • jacetrijillopuebloeast
  • coltonyapoujianatdocbuchanan
  • coltonyapoujian
  • kylecisnero
  • Cohlton-Schultz


 

  • WrestlingState2
  • WrestlingState1

On the Mat Week 4 Ranking

12 Jan 2016

On the Mat Rankings

Week 4

December 21, 2017

Cell: 719-351-2985

Land: 719-488-2818

Note: I have shut my fax down

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

2A

1-Rocky Ford 2-Cedaredge 3-Paonia 4-Wray 5-Fowler 6-Hotchkiss 7-John Mall 8-Burlington 9-Sedgwick County/Fleming 10-Holly

 

3A

1-Eaton 2-Valley 3-Alamosa 4-Sheridan 5-Lamar 6-Centauri 7-Buena Vista 8-Moffat County 9-Pagosa Springs 10-Weld Central

 

4A

1-Pueblo County 2-Windsor 3-Pueblo East 4-Greeley Central 5-Mesa Ridge 6-Discovery Canyon 7-Thompson Valley 8-Canon City 9-Mountain View 10-Cheyenne Mountain

 

5A

1-Pomona 2-Grand Junction 3-Poudre 4-Monarch 5-Brighton 6-Ponderosa 7-Castle View 8-Grandview 9-Adams City 10-Broomfield

 

 

Class 2A

 

106lbs

1.   Landen Mayberry, Hotchkiss

2.   Cole Rockwell, Wray 

3.   Max Salazar, Sanford

4.   Michael Romero, Swink    

113lbs

1.   Seth McFall, Fowler

2.   Logan Lewis, Highland

3.   Cade Rockwell, Wray

4.   Ryan Imhoff, Cedaredge  

120lbs

1.   Sergio Campos, Hotchkiss 

2.   Chris McKenna, John Mall

3.   Trey Geyer, Cedaredge

4.   Jacob Pelloni, Meeker   

126lb

1.   Brendyn Nordyke, Holly

2.   Sean Dale, Cedaredge 

3.   Blaze Brophy, Yuma

4.   Oran Huff, Lyons 

132lbs

1.   Wesley Van Matre, John Mall 

2.   Adam Nolte, Swink 

3.   Brett Benavides, Del Norte 

4.   Alex McCracken, Cedaredge    

138lbs

1.   Sackett Chesnik, Paonia 

2.   Tannen Kennedy, Meeker 

3.   Gianni Trejo, Yuma 

4.   Keenan Hayes, Hayden 

145lbs

1.   Carlos Romo, Rocky Ford

2.   Woody Aguilar, Limon 

3.   Remington Canfield, Merino 

4.   Cody Jacobsen, Burlington  

152lbs

1.   Kobryn Mann, Sedgwick County/Fleming

2.   Grey Neal, Paonia

3.   Dylan Palomino, Fowler 

4.   Colton Hoerr, Cedaredge   

160lbs

1.   Aiden Dabal, Norwood 

2.   Cade Hillman, Wray 

3.   Jared Hulteen, Cedaredge 

4.   Trent Elliott, Merino    

170lbs

1.   Jace Logan, Soroco 

2.   Diego Reyes, Rocky Ford 

3.   Trevor Randel, County Line 

4.   Braden Witzel, Burlington   

182lbs

1.   Keegan Bean, Lyons 

2.   Carlos Tarin, Wray 

3.   Will Gabriel, Nucla 

4.   Tyson Martinez, Fowler   

195lbs

1.   Dahlton McGhee, Fowler 

2.   Devin Curtis, Hotchkiss 

3.   Jaden Miller, Paonia 

4.   Dillan Salter, Del Norte   

220lbs

1.   Sky Carlson, Soroco 

2.   Taj Van der Linde, Cedaredge 

3.   Cyrus Malek’ Madani, Paonia

4.   Kevin Chavez, Hotchkiss   

285lbs

1.   Greg Garcia, Rocky Ford

2.   Casey Orange, Mancos

3.   Ben McCaffrey, Ellicott 

4.   Levi Peterson, Paonia   

 

Class 3A

 

106lbs

1.   Santana Hernandez, Weld Central 

2.   James Cordova, Sheridan 

3.   Toby Gavette, Eaton 

4.   Davion Chavez, Alamosa   

113lbs

1.   Jacob Duran, Fort Lupton 

2.   Elijah DeLaCerda, Alamosa 

3.   Johnny Masopost, Florence 

4.   Luke Morrissey, Eagle Valley  

120lbs

1.   Isaiah Gamez, La Junta 

2.   AJ Serna, Grand Valley 

3.   Jimmy Ramirez, Jefferson

4.   Ethan Andrade, Lamar   

126lbs

1.   Joe Chavez, Alamosa 

2.   Caleb Cox, Brush 

3.   Presiliano Maez, Sheridan 

4.   Ryan Moltz, Salida   

132lbs

1.   Anthony Quintana, Buena Vista 

2.   Tyler Kenison, Alamosa 

3.   Homero Navarro, Sheridan 

4.   Zander Condit, Conifer   

138lbs

1.   Austyn Binkly, Berthoud 

2.   Garrett Beebe, Bayfield 

3.   Daniel Caddy, Moffat County

4.   Ariel Rodriguez, Eaton   

145lbs

1.   Brandon Damian, Valley

2.   Brandon Buhr, Centauri 

3.   Nicholas Gallegos, Jefferson 

4.   Lance Bryant, Steamboat Springs   

152lbs

1.   Jaziah Whaley, Valley 

2.   Ty Addington, Florence 

3.   Hunter Branson, Holy Family

4.   Cole Gray, Woodland Park   

160lbs

1.   Jimmy Laconte, Weld Central 

2.   Wyatt Pfau, Brush 

3.   Abe Leonard, Elizabeth 

4.   Zach Waite, Platte Valley    

170lbs

1.   Dalton Lucero, Pagosa Springs

2.   Mikinzie Klimper, Moffat County

3.   Hayden Johnson, Steamboat Springs 

4.   Braeson Lewis,  

182lbs

1.   Josh Flanagan, Valley 

2.   Nathan Johns, The Classical Academy

3.   Elias Peroulis, Moffat County

4.   Travis Kerrigan, Buena Vista  

195lbs

1.   Colton Eberhardt, Lamar 

2.   Faustin Lopez, Sheridan

3.   Jake Sandau, Eaton 

4.   Jacx Power, Coal Ridge   

220lbs

1.   Bart Gruenloh, Lamar 

2.   Bennie Chacon, Centauri 

3.   Eli Smith, Salida 

4.   Nolan Stretton, Pagosa Springs  

285lbs

1.   Logan Church, Delta 

2.   Oswaldo Morales, Basalt 

3.   Preston Duran, Alamosa

4.   Jeremy Murano, Eaton   

 

Class 4A

 

106lbs

1.   Jacob Gonzales, Pueblo Centennial

2.   Jett Strickenberger, Discovery Canyon

3.   Bobby Macias, Thomas Jefferson 

4.   Skyler Hunt, Lewis Palmer   

113lb

1.   Brendon Garcia, Pueblo County 

2.   Will Vombaur, Windsor 

3.   Jacob McClaskey, Grand Junction Central

4.   Airiel Siegel, Thompson Valley  

120lb

1.   Vance Vombaur, Windsor

2.   Patrick Allis, Discovery Canyon 

3.   Andrew Lucero, Pueblo East 

4.   Josiah Nava, Pueblo County   

126lbs

1.   Dominick Serrano, Windsor

2.   Nathan Bonham, Pueblo County 

3.   Josh Nira, Greeley Central 

4.   Isaiah Rios, Roosevelt  

132lbs

1.   JW Ruona, Canon City 

2.   Jason Hanenberg, Air Academy

3.   Andres Martinez, Grand Junction Central

4.   Jace Trujillo, Pueblo East   

138lbs

1.   Zeke Alirez, Greeley Central

2.   Jaxon Garoutte, Pueblo County 

3.   Erik Contreras, Mountain View 

4.   Aaden Valdez, Pueblo East   

145lbs

1.   Andrew Alirez, Greeley Central

2.   Cole Hernandez, Pueblo Centennial 

3.   Mike McFadden, Cheyenne Mountain 

4.   Trevor Singleton, Pueblo County   

152lbs

1.   Elijah Valdez, Mesa Ridge 

2.   Christopher Fasano, Pueblo County

3.   Tony Ulaszek, Greeley Central 

4.   Cody Eaton, Windsor   

160lbs

1.   Drake Engelking, Longmont

2.   Hunter Williams, Thompson Valley

3.   Marcus Martinez, Pueblo South 

4.   Miklo Gibb, Cheyenne Mountain   

170lbs

1.   Isaiah Salazar, Windsor 

2.   Jayson Davis, Pueblo County

3.   Jake Welch, Valor Christian 

4.   Cody Solis, Greeley Central   

5.   Jacob Beltran, Pueblo South 

6.   Dillon Derting, Pueblo West

182lbs

1.   Zion Freeman, Pueblo East 

2.   Matthew Dunkelman, Thompson Valley

3.   Garrett Niel, Pine Creek 

4.   Angel Perez, Skyline         

195lbs

1.   Dylan McBride, Fort Morgan 

2.   Terrance Williams, Palisade

3.   Braden Barker, Mountain View

4.   Jayden Smith, Vista Peak      

220lbs

1.   Deonte Bridges, Cheyenne Mountain 

2.   Dominick Fini, Mesa Ridge 

3.   Dante Garcia, Pueblo County 

4.   Dominic Robles, Pueblo East   

285lbs

1.   Andy Garcia, Pueblo East 

2.   Jacob Williams, Silver Creek

3.   Michael True, Mesa Ridge 

4.   Victor Bravo, Windsor   

 

Class 5A

 

106lbs

1.   Vince Cornella, Monarch 

2.   Wyatt Yapoujian, Pomona 

3.   Kenny Sailas, Brighton 

4.   Jaron Mahler, Ponderosa  

113lbs

1.   Adrian Marquez, Castle View

2.   Dawson Collins, Grand Junction 

3.   Jarron Martinez, Brighton 

4.   Ricky Nava, Northglenn   

120lbs

1.   Malik Heinselman, Castle View

2.   Justin Pacheco, Pomona 

3.   Noah Vigil, Northglenn 

4.   Giovanni Federico, Grandview  

126lbs

1.   Fabian Santillan, Grandview

2.   Alex Alvarez, Poudre 

3.   Angel Flores, Coronado 

4.   Alex Scott, Monarch  

132lbs

1.   Theorius Robison, Pomona 

2.   Job Greenwood, Poudre 

3.   Darren Green, Broomfield 

4.   Dayton Marvel, Arvada West   

138lbs

1.   Colton Yapoujian, Pomona

2.   Cole Polluconi, Monarch 

3.   Brody Lamb, Poudre 

4.   David Rivera, Cherokee Trail   

145lb

1.   Jacob Greenwood, Poudre 

2.   Dylan Martinez, Grand Junction

3.   KJ Kearns, Coronado 

4.   Xander Rens, Monarch   

152lbs

1.   Josiah Rider, Grand Junction

2.   Parker McQuade, Monarch 

3.   Marquez Salazar, Adams City 

4.   Austin McFadden, Prairie View  

160lbs

1.   Gabriel Dinette, Lakewood 

2.   Parker Benekas, Ponderosa 

3.   Josh Betts, Rocky Mountain 

4.   Gavin Deaguero, Adams City   

170lbs

1.   Aidan Funk, Legacy 

2.   Preston Renner, Broomfield 

3.   JT Skalecki, Grand Junction

4.   Tarron Adams, Brighton   

182lbs

1.   Tate Samuelson, Castle View

2.   Drian Hays, Legacy 

3.   Seth Latham, Grand Junction

4.   Nathan Meyer, Fossil Ridge  

195lbs

1.   Jayden Woodruff, Ponderosa

2.   Kaelin Chin, Overland 

3.   Cole Yung, Poudre 

4.   Keegan Bailey, Fruita     

220lbs

1.   Mason Watt, Broomfield 

2.   Hunter Tobiasson, Grand Junction

3.   Doug Mills, Pomona

4.   Roberto Lopez, Denver South   

285lbs

1.   Cohlton Schultz, Ponderosa 

2.   Hayden Still, Lakewood 

3.   Micah Smith, Douglas County

4.   Marselino Vazquez, Brighton