• fabianSantillan
  • grantwillitsfinals
  • calebcox
  • kylecisnero
  • coltonyapoujianatdocbuchanan
  • hunterwillitsfinials
  • grantwillits
  • jaxong
  • jaxongaroutte
  • jacetrijillopuebloeast
  • coltonyapoujian
  • cohltonschultzinaction
  • hunterwillits
  • kylecisneroactionshot
  • IsaiahSalazar-GDT-012717-184x300
  • Cohlton-Schultz


 

  • WrestlingState1
  • WrestlingState2

On the Mat Week 7 Ranking

23 Jan 2017

On the Mat Rankings

Week 7

January 18, 2017

Cell:  719-351-2985

Land:  719-488-2818

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

2A

1-Cedaredge 2-Rocky Ford 3-Paonia 4-Wray 5- Fowler 6-Hotchkiss 7-John Mall 8-Soroco 9-Norwood 10-Sedgwick County/Fleming

 

3A

1-Alamosa 2-Valley 3-Eaton 4-Pagosa Springs 5-Lamar 6-Weld Central 7-Buena Vista 8-Brush 9-Moffat County 10-Sheridan

 

4A

1-Pueblo County 2-Windsor 3-Pueblo East 4-Greeley Central 5-Mesa Ridge 6-Discovery Canyon 7-Mountain View 8-Thompson Valley 9-Cheyenne Mountain 10-Canon City

 

5A

1-Grand Junction 2-Pomona 3-Poudre 4-Monarch 5-Castle View 6-Ponderosa 7-Brighton 8-Broomfield 9-Adams City 10-Legacy

 

 

Class 2A

 

106lbs

1.     Seth McFall, Fowler 

2.     Landen Mayberry, Hotchkiss 

3.     Cole Rockwell, Wray

4.     Michael Maldonado, Rocky Ford 

5.     Max Salazar, Sanford 

6.     Michael Romero, Swink

7.     Zack Ruiz, Rye

8.     Marc Barkdoll, Wiggins

9.     Reagan Todd, Paonia

10.   Marco Martinez, Sedgwick County/Fleming

11.   DJ Van Matre, John Mall

12.   Ty Everett, Mancos

13.   Gavin Graham, Highland

113lbs

1.     Michael Atencio, Rye 

2.     Austin Crum, Holly

3.     Dillon Jaramillo, Rocky Ford

4.     Logan Lewis, Highland

5.     Cade Rockwell, Wray

6.     Jose Garcia, Dolores Huerta

7.     Lane Wilfong, Peyton

8.     Ryan Imhoff, Cedaredge 

9.     Harley Workmen, Norwoo

10.   Travis Vialpando, John Mall

11.   Isaiah Martinez, Sedgwick County/Fleming

12.   Robert Cochran, Hotchkiss

13.   Fernando Salazar, Fowler

14.   Michael Gutierrez, Burlington

15.   Taylor Powell, Hayden

120lbs

1.     Trey Geyer, Cedaredge

2.     Sergio Campos, Hotchkiss 

3.     Jacob Pelloni, Meeker 

4.     Dante Chirichango, Highland

5.     Chris Gamboa, Burlington

6.     Cody Crum, Holly

7.     Blaze Brophy, Yuma 

8.     Joziah Maestas, Rocky Ford

9.     Matthew Frank, Merino

10.   Rhett Quackenbush, Dove Creek

11.   Dalton Wommack, Custer County 

126lb

1.     Brendyn Nordyke, Holly 

2.     Sean Dale, Cedaredge

3.     Cael Croissant, Wiggins 

4.     Oran Huff, Lyons

5.     Junior Arambula, Wray

6.     Santino Mendoza, Rocky Ford

7.     Presley Pene, Hotchkiss 

8.     Zeb Etter, Paonia 

9.     Colton Sims, Rye 

10.   Hunter Wilson, Norwood

11.   Jayden Castillo, Burlington

12.   Richard Atencio, Sierra Grande

13.   Austin Hackney, Dolores

132lbs

1.     Wesley Van Matre, John Mall

2.     Adam Nolte, Swink 

3.     Brett Benavides, Del Norte

4.     Gianni Trejo, Yuma

5.     Alex McCracken, Cedaredge

6.     Hector Flores, Highland 

7.     Jace Sinks, Norwood

8.     Tad Sickels, Nucla

9.     Traycer Hall, Hotchkiss

10.   Jade Cozart, Cheyenne Wells 

11.   Colton Murray, Peyton 

12.   Seth Dorrenbacher, Akron

13.   Tytus Coombs, Rangely 

14.   Dylan Miell, Rocky Ford

15.   Kody Logan, Soroco

16.   David Gardner, Lyons

138lbs

1.     Sackett Chesnik, Paonia 

2.     Tannen Kennedy, Meeker 

3.     Keenan Hayes, Hayden

4.     Justin Traxler, Akron 

5.     Jesus Trejo, Holyoke 

6.     Anthony Aldretti, John Mall

7.     Ryan Rivera, Crowley County 

8.     Joaquin Martinez, Dolores Huerta 

9.     Ethan Burns, Holly 

10.   Zeke Buker, Kiowa 

11.   James Franklin, Norwood 

12.   Ray Perez, Custer County

13.   Jackson Firebaugh, Peyton

145lbs

1.     Carlos Romo, Rocky Ford 

2.     Cody Jacobsen, Burlington 

3.     Remington Canfield, Merino

4.     Clay Campbell, Paonia 

5.     Woody Aguilar, Limon 

6.     JD Hart, Peyton 

7.     Luis Chafino, Holyoke 

8.     David Schippman, Cedaredge 

9.     Kaleb Fisher, Swink 

10.   Jaden Harris, Crowley County 

11.   Dylan Palomino, Fowler 

12.   Dalton Ray, Soroco 

13.   Jake Planansky, Hayden

152lbs

1.     Cade Hillman, Wray

2.     Kobryn Mann, Sedgwick County/Fleming 

3.     Grey Neal, Paonia 

4.     Chantz Lange, Fowler 

5.     Colton Hoerr, Cedaredge

6.     Josh Trujillo, Gilpin County

7.     Jace Peebles, Hotchkiss

8.     Trystan Estrada, John Mall 

9.     Trent Elliott, Merino;

10.   Case Rieber, Burlington

11.   Jared Bauer, Crowley County

12.   Dane Hines, Stratton

13.   Isaiah Garcia, Rocky Ford

160lbs

1.     Aiden Dabal, Norwood 

2.     Trevor Randel, County Line

3.     Jared Hulteen, Cedaredge 

4.     Adam Schultz, Crowley County

5.     Emmanuel Huerta, Wray 

6.     Carson Reese, Akron 

7.     Wyatt Buccelli, Sedgwick County/Fleming

8.     Jesse Burns, Paonia 

9.     Nathan Foos, Burlington

10.   Nick Griego, John Mall

170lbs

1.     Jace Logan, Soroco 

2.     Diego Reyes, Rocky Ford 

3.     Carlos Tarin, Wray 

4.     Braden Witzel, Burlington

5.     Hunter Planansky, Hayden 

6.     Anthony Felice, Paonia 

7.     Derrick Poss, Akron 

8.     Austin Overholt, Norwood

9.     Preston Terrell, Del Norte 

10.   David Schmittel, Dolores

11.   Konner Mauck, Lyons

12.   Drew Markley, Cedaredge

182lbs

1.     Keegan Bean, Lyons

2.     Jaden Miller, Paonia

3.     Will Gabriel, Nucla 

4.     Jayce Reser, Wray 

5.     Tyson Martinez, Fowler

6.     Jesse Tapia, Rocky Ford

7.     Dawson Roesch, County LIne

8.     Cameron Fury, Mancos

9.     Fabian Lopez, Sedgwick County/Fleming

10.   Colton Peebles, Hotchkiss 

11.   Jaime Ibarra, County Line

195lbs

1.     Dahlton McGhee, Fowler

2.     Devin Curtis, Hotchkiss

3.     Karson Bean, Lyons 

4.     Dawson Worley, Cheyenne Wells

5.     Dillan Salter, Del Norte 

6.     Braydn Cowen, Ellicott 

7.     Noah Schroeder, West Grand

8.     Antony Martinez, Holyoke

9.     Brandon Clark, Hanover 

220lbs

1.     Sky Carlson, Soroco 

2.     Taj Van der Linde, Cedaredge

3.     Cyrus Malek’ Madani, Paonia 

4.     Kevin Chavez, Hotchkiss

5.     Jose Molina, Wray 

6.     Cade Sires, Baca County

7.     Dante Molina, Dolores Huerta 

8.     Ridge Williams, Meeker 

9.     Jayce Bauer, County Line 

10.   Cannon Buford, Crowley County

11.   Brayden Dillingham, Calhan

285lbs

1.     Greg Garcia, Rocky Ford 

2.     Casey Orange, Mancos 

3.     Levi Peterson, Paonia 

4.     Derek Sanchez, Cedaredge

5.     Ben McCaffrey, Ellicott 

6.     Dylan Crump, John Mall

7.     Tyler Mullins, Fowler

8.     Trent Gramm, Burlington

9.     Justin Tucker, Swink 

10.   Jeron Lippert, Wray 

 

 

Class 3A

 

106lbs

1.     Santana Hernandez, Weld Central

2.     Alberto Felthager, Trinidad 

3.     Dalton Williams, Berthoud 

4.     Brendan Johnston, The Classical Academy

5.     Davion Chavez, Alamosa 

6.     James Cordova, Sheridan

7.     Cruz Ortega, Jefferson 

8.     Zach Dooley, Woodland Park 

9.     Toby Gavette, Eaton 

10.   Erik Wyman, Pagosa Springs

11.   Joey Oversole, Buena Vista 

12.   Bryson Van Hee, Gunnison

13.   Nadim Kargar, Skyview

14.   Matthew Medina, Eagle Valley

15.   Cayden Condit, Conifer

113lbs

1.     Isaiah Gamez, La Junta

2.     Jacob Duran, Fort Lupton

3.     Elijah DeLaCerda, Alamosa

4.     Kolten Strait, Berthoud 

5.     Johnny Masopust, Florence 

6.     Luke Morrissey, Eagle Valley 

7.     Jimmy Gonzales, Pueblo Central 

8.     Kris Kramer, Elizabeth

9.     Jordan Martin, Centauri

10.   DJ Matthews, Valley

11.   Dylan Tressler, Pagosa Springs

12.   Carlos Hutchings, Buena Vista 

13.   Alex Barela, Summit 

14.   Jaime Vazquez, Lamar 

15.   Aidan Johnston, The Classical Academy

120lbs

1.     AJ Serna, Grand Valley 

2.     Owen Berry, Buena Vista 

3.     Varrion Ciddio, Platte Valley

4.     Alex Vigil, Sheridan 

5.     Colin Cole, Brush

6.     Javier Gonzales, Valley 

7.     Zach Loft, Sterling

8.     Colton Liddell, Alamosa

9.     L.J. Torres, Berthoud

10.   Spencer Mader, Steamboat Springs

11.   Josh Atencio, Pueblo Central

12.   Will Erzen, Elizabeth

13.   Karson Cox, Moffat County 

14.   Alhan Rodriguez, Eaton

15.   Ryder Bossow, Eagle Valley

16.   Ben Koch, Delta

17.   Shawn Higgins, Cortez

18.   Nabil Kargar, Skyview 

19.   Dmitri Huschka, Salida

20.   Nicholas Garcia, Monte Vista

126lbs

1.     Joe Chavez, Alamosa 

2.     Caleb Cox, Brush 

3.     James Thomas, Pagosa Springs

4.     Ethan Andrade, Lamar

5.     Lucas Comroe, Eagle Valley

6.     Ryan Moltz, Salida 

7.     David Pringle, Eaton

8.     Tyler Vigil, Monte Vista

9.     Noah Damian, Valley 

10.   Riley Bornhoft, Sterling 

11.   Chris Moschetti, Moffat County

12.   Levi Raines, Strasburg 

13.   Dylan Armijo, Trinidad 

14.   Tucker Havel, Steamboat Springs

15.   Cauy Smith, Rifle 

16.   JT Latham, Grand Valley

17.   Josh Anderson, University 

132lbs

1.     Anthony Quintana, Buena Vista

2.     Zander Condit, Conifer 

3.     Tyler Kenison, Alamosa 

4.     Cameron Lucero, Pagosa Springs

5.     Dylan Yancey, Eaton 

6.     Zach Martin, Centauri 

7.     Andrew Sansburn, Jefferson

8.     Conrad Demann, Rifle 

9.     Noah Barrett, La Junta

10.   Zane Rankin, Lamar 

11.   Blake Weimer, Middle Park

12.   Brock Leypoldt, Berthoud 

13.   Zach Brown, Valley

14.   Colton Williams, Berthoud

15.   John Sumner, Mullen

16.   Isaac DeLeon, Sterling

17.   Tanner Baumgartner, Weld Central 

18.   Brad Conlin, Woodland Park

19.   Blaine Kallsen, Platte Valley

138lbs

1.     Nicholas Gallegos, Jefferson 

2.     Austyn Binkly, Berthoud 

3.     Daniel Caddy, Moffat County 

4.     Ariel Rodriguez, Eaton

5.     Matthew Broughton, Cortez

6.     Garrett Beebe, Bayfield 

7.     Clay Yarnell, Olathe

8.     Oswaldo Nunez, Brush

9.     Rieley Roskop, Weld Central

10.   Hunter Smith, Alamosa

11.   Colt Rohrig, Rifle 

12.   Captain Payne, Conifer

13.   Grant Aucoin, Pagosa Springs

14.   Walker Kee, Lamar

15.   Max Atha, Buena Vista

145lbs

1.     Brandon Buhr, Centauri 

2.     Brandon Damian, Valley

3.     Lance Bryant, Steamboat Springs

4.     Jake Sandrey, Bayfield 

5.     Ernesto Ochoa, Sterling

6.     Kolten Hillis, Alamosa 

7.     Hayden Gavette, Eaton

8.     Tate Hinger, Pagosa Springs

9.     Micah Hertrich, Buena Vista

10.   Isaiah Baber, Lamar 

11.   Mac Copeland, Bennett

12.   Jonathan Pena, Grand Valley 

13.   Ethan Powers, Moffat County 

14.   Brendon Starr, Delta 

15.   Josh Yancey, Platte Valley 

16.   Jacob McCarley, Manitou Springs

17.   Diego Madrigal, Sheridan 

18.   Colton Buckridge, Platte Valley 

152lbs

1.     Jaziah Whaley, Valley

2.     Ty Addington, Florence

3.     Hunter Branson, Holy Family

4.     Brian De La Rosa, Rifle

5.     Zach Waite, Platte Valley

6.     Wyatt Thyfault, Weld Central

7.     Cole Gray, Woodland Park

8.     Trevor Bryant, Pagosa Springs

9.     Brian Shawcroft, Centauri 

10.   Dimitri Flores, Mullen

11.   Brandon Harper, Delta

12.   Keenan Mansker, Olathe 

13.   Koby Galicia, Fort Lupton 

14.   Nathan Fitzpatrick, Estes Park

160lbs

1.     Jimmy Laconte, Weld Central

2.     Wyatt Pfau, Brush 

3.     Hayden Johnson, Steamboat Springs

4.     Logan Kenline, Florence 

5.     Abe Leonard, Elizabeth 

6.     Drake Horn, Delta 

7.     Wyatt Reisner, Platte Valley

8.     Ty Garnhart, Eaton

9.     Ben Vance, Alamosa 

10.   Dylan Kloss, Middle Park

11.   Wyatt Mansker, Olathe

12.   Jacob Garner, Woodland Park

170lbs

1.     Braeson Lewis, Eaton 

2.     Dalton Lucero, Pagosa Springs

3.     Mikinzie Klimper, Moffat County 

4.     Quentin Jiner, Weld Central

5.     Davis Ward, Eagle Valley

6.     Colton Moore, Platte Valley

7.     Sebastion Campos, Mullen

8.     Keaton Green, Florence 

9.     Travis Kerrigan, Buena Vista

10.   Wyatt Larson, Berthoud 

11.   Nick Wellen, Brush 

12.   Jacob Chavez, Monte Vista

13.   Tristen Harrington, Alamosa 

14.   Jesus Diaz, Trinidad

15.   Aiden Barrios, Delta 

16.   KeKoa Smith, Lamar

182lbs

1.     Josh Flanagan, Valley 

2.     Nathan Johns, The Classical Academy

3.     Elias Peroulis, Moffat County 

4.     Colton Castro, Pagosa Springs

5.     Lucas Tinnes, Lamar

6.     Ernesto Rios, Platte Valley

7.     Wyatt Buhr, La Junta

8.     Patrick Zunich, Buena Vista 

9.     Braedy Sturdevant, Eaton

10.   London Spivey, Faith Christian

11.   Jesse Camp, Salida

12.   Sean Lockwood, Woodland Park

13.   Weston Huffaker, Centauri 

195lbs

1.     Faustin Lopez, Sheridan 

2.     Colton Eberhardt, Lamar 

3.     Jake Sandau, Eaton

4.     Jacx Power, Coal Ridge

5.     Holt Brashears, Salida 

6.     Zendon Bernal, Alamosa 

7.     Conner Aragon, Pagosa Springs

8.     Mitchell Peabody, La Junta 

9.     Joseph Cockroft, Platte Valley

10.   Levi Packard, Florence

11.   Brock Johnson, Berthoud

12.   Thomas Mettlen, Brush

13.   Daniel Borchert, The Classical Academy

14.   Cody Ponce, Eagle Valley

220lbs

1.     Eli Smith, Salida

2.     Bart Gruenloh, Lamar 

3.     Bennie Chacon, Centauri 

4.     Jesus Garcia, Valley 

5.     Daniel Westbrook, Bayfield 

6.     Nolan Stretton, Pagosa Springs

7.     Drew Book, Sterling 

8.     Logan Thompson, Alamosa

9.     Ryan Hecker, Resurrection Christian 

10.   William Rivera, Basalt 

11.   Toryn Hume, Moffat County 

12.   Cade Carter, Holy Family

285lbs

1.     Logan Church, Delta

2.     Preston Duran, Alamosa 

3.     Oswaldo Morales, Basalt

4.     Jeremy Murano, Eaton

5.     Cody Bravo Packer, Fort Lupton

6.     Connor Balliet, Berthoud

7.     Sy Spitz, Lamar

8.     Casey Fringer, Centauri 

9.     Nick Martinez, La Junta 

10.   Perrion Gray, Sheridan 

11.   Tel Linke, Middle Park

12.   JP Velasco, Eagle Valley 

13.   DeAndre Haines, Elizabeth

14.   Max Tafoya, Denver North

15.   Andrew Edwards, Holy Family

16.   Parker North-Wanner, Florence

17.   Jake Howlett, Ridgeview Academy

 

Class 4A

 

106lbs

1.     Jacob Gonzales, Pueblo Centennial 

2.     Jett Strickenberger, Discovery Canyon 

3.     Bobby Macias, Thomas Jefferson

4.     Zeon Ortega, Canon City

5.     Jacob Parker, Windsor

6.     Skyler Hunt, Lewis Palmer 

7.     Cody Thompson, Loveland 

8.     Kenneth Crosby, Falcon

9.     Elijah Bailin, Mesa Ridge

10.   Anthony Franklin, Pueblo East

11.   Will Loecke, Roosevelt 

12.   Mac Martinez, Pueblo South

13.   Luke Pleasant, Grand Junction Central

14.   Eric Griego, Pueblo County 

15.   Ricky Zavala, Greeley Central

16.   Rudy Lopez, Erie

17.   Jonah Gardner, Frederick

113lb

1.     Brendon Garcia, Pueblo County

2.     Will Vombaur, Windsor

3.     Andrew Lucero, Pueblo East 

4.     Airiel Siegel, Thompson Valley

5.     Xavier Espinoza, Pueblo South

6.     Jacob McClaskey, Grand Junction Central

7.     Darian Palacio, Discovery Canyon

8.     Tanner Hunt, Lewis Palmer 

9.     James Benson, Air Academy 

10.   Grady Nickolaus, Montrose

11.   Mark Ritz, Pueblo West 

12.   Cesar Sanchez, Sand Creek

13.   Ethan Hays, Roosevelt 

14.   Crusifixio Jiminez, Frederick 

120lb

1.     Vance Vombaur, Windsor

2.     Josiah Nava, Pueblo County

3.     Patrick Allis, Discovery Canyon

4.     Jace Trujillo, Pueblo East 

5.     Devin Lueck, Mesa Ridge 

6.     Kristian Arguello, Pueblo South

7.     Brendan Jones, Fort Morgan 

8.     Jagger Wade, Palisade

9.     Zach Cisneros, Pueblo West

10.   Malachi Contreras, Mountain View

11.   Bailey Badwound, Air Academy

12.   Seth Long, Widefield 

13.   Carter Stephenson, Lewis Palmer

14.   John Nicholas, Longmont 

15.   Trevor Harris, Erie

16.   Grayden Bridwell, Skyline

17.   Tony Lozano, Vista Peak

18.   Wyatt Carpenter, Northridge

126lbs

1.     Dominick Serrano, Windsor

2.     Josh Nira, Greeley Central

3.     Nathan Bonham, Pueblo County

4.     JW Ruona, Canon City 

5.     Ryan Roth, Pueblo East

6.     Jaden Porreco, Discovery Canyon 

7.     Isaias Estrada, Thomas Jefferson

8.     Fabian Lujan, Montrose

9.     Sam Blackmon, Lewis Palmer 

10.   Nick Stiltner, Palmer Ridge

11.   Rick Stark, Cheyenne Mountain

12.   Cael Langford, Fort Morgan

13.   Gio Wilson, Longmont 

14.   Rodney Atencio, Pueblo West

132lbs

1.     Jason Hanenberg, Air Academy

2.     Aaden Valdez, Pueblo East

3.     Andres Martinez, Grand Junction Central

4.     Bo Slaymaker, Roosevelt

5.     Jared Turner, Discovery Canyon

6.     Nick Wilson, Pueblo West

7.     Braden Peninger, Windsor

8.     Drake Troyer, Golden

9.     Shane Coffey, Canon City

10.   Elijah Grossetete, Lincoln 

11.   Cole Hoffman, Frederick

12.   Mario DeLara, Battle Mountain

13.   Rudy Juvera, Cheyenne Mountain

14.   Max Voshage, Lewis Palmer

138lbs

1.     Zeke Alirez, Greeley Central

2.     Jaxon Garoutte, Pueblo County

3.     Jeremy Ashton, Mead 

4.     Erik Contreras, Mountain View

5.     Tristan Curtis, Vista Peak 

6.     Gabriel Romero, Pueblo West

7.     Luke Antonia, Cheyenne Mountain

8.     Cody Head, Palisade

9.     Cole Stephenson, Lewis Palmer 

10.   Zach Roach, Erie

11.   Cody Donovan, Loveland 

12.   Angelo Vecchiarelli, Wheat Ridge

145lbs

1.     Andrew Alirez, Greeley Central

2.     Cole Hernandez, Pueblo Centennial 

3.     Mike McFadden, Cheyenne Mountain 

4.     Zac Hanenberg, Canon City 

5.     Trevor Singleton, Pueblo County

6.     Jayden McLaughlin, Thompson Valley 

7.     Elijah Wisthoff, Pueblo East

8.     John Murphy, Valor Christian

9.     Draygan Colonese, Pine Creek

10.   Josh Moler, Wheat Ridge 

11.   Kevin Johnson, Mitchell 

12.   Elijah Whatley, Widefield

13.   Kase Givens, Fort Morgan 

14.   Hayden Crosson, Pueblo West

15.   Zane Hall, Air Academy 

16.   Dylan Ruane, Discovery Canyon

152lbs

1.     Elijah Valdez, Mesa Ridge 

2.     Christopher Fasano, Pueblo County

3.     Tony Ulaszek, Greeley Central 

4.     Miles Beam, Roosevelt

5.     Cody Eaton, Windsor

6.     Austin Bernal, Palisade

7.     Kevin Hooks, Cheyenne Mountain

8.     Chase Engelhardt, Thompson Valley

9.     Ron Salazar, Vista Ridge 

10.   Paul Salazar, Grand Junction Central

11.   Bailey McBride, Canon City

12.   Andrew Rosales, Lincoln 

13.   Noah Rivera, Pueblo East

14.   Kody Scholl, Widefield 

15.   Brayden Engelking, Longmont 

16.   Victor Rangel, Frederick 

17.   Michael McPherson, Pueblo West 

18.   Seth Aleman, Fort Morgan

160lbs

1.     Drake Engelking, Longmont

2.     Jackson Gilbert, Mountain View

3.     Hunter Williams, Thompson Valley 

4.     Marcus Martinez, Pueblo South 

5.     Brady Badwound, Air Academy

6.     Payton Polson, Valor Christian

7.     Caleb Sherrill, Falcon

8.     Miklo Gibb, Cheyenne Mountain

9.     Kian Colonese, Pine Creek 

10.   Shaun Stepisnik, Grand Junction Central 

11.   Jarett Nakamura, Pueblo Centennial 

12.   Julian Herrera, John F Kennedy

13.   Kaleb McMunn, Durango

14.   Josh Willis, Windsor

15.   Taaron LaFrancis, Mitchell

16.   Cort Cunningham, Northridge 

17.   David Biddy, Discovery Canyon

170lbs

1.     Isaiah Salazar, Windsor

2.     Jayson Davis, Pueblo County

3.     Jake Welch, Valor Christian

4.     Cody Solis, Greeley Central 

5.     Amos Wilson, Glenwood Springs

6.     Benjamin Long, Widefield 

7.     Mason Repshire, Canon City 

8.     Ben Robuck, Montrose 

9.     Zachery Vannaman, Pine Creek

10.   Sebastian Benavidez, Pueblo East

11.   Tanner Hickey, Grand Junction Central

12.   Jacob Beltran, Pueblo South 

13.   Dillon Derting, Pueblo West 

14.   Uziel Rivera, Sand Creek

 
 
 
 
 
 
 
 

182lbs

1.     Zion Freeman, Pueblo East 

2.     Garrett Niel, Pine Creek

3.     Terrance Williams, Palisade

4.     Owen Galves, Pueblo County 

5.     Matthew Dunkelman, Thompson Valley

6.     Nicholas Ponce, Pueblo Centennial

7.     Brian Paxton, Fort Morgan 

8.     John Underwood, Widefield

9.     Tyler Grasmick, Windsor

10.   Tyler Young, Silver Creek 

11.   Charlie Cook, Lewis Palmer 

12.   Tanner Henderson, Pueblo West

195lbs

1.     Dylan McBride, Fort Morgan

2.     Braden Barker, Mountain View

3.     Jayden Smith, Vista Peak

4.     Josh Grasmick, Windsor

5.     Luis Ronquillo, Canon City

6.     Jared Volcic, Mesa Ridge

7.     Adam Church, Valor Christian

8.     Joseph Cantanese, Montrose

9.     Cian Quiroga, Cheyenne Mountain

10.   Nathan Daniel, Widefield 

11.   Donavin Bedburdick, Sierra

12.   Scott Teesdale, Loveland

13.   Mason Edwards, Evergreen

14.   Giovanni Benedetto, Lewis Palmer 

15.   Antonio Ordonez, Glenwood Springs

220lbs

1.     Deonte Bridges, Cheyenne Mountain

2.     Dominick Fini, Mesa Ridge

3.     Dante Garcia, Pueblo County 

4.     Dominic Robles, Pueblo East 

5.     Easton Cecil, Valor Christian

6.     James Hochanadel, Fort Morgan 

7.     Weston Holdren, Grand Junction Central

8.     Alex Ortiz, Skyline 

9.     Chris Ringus, Thompson Valley

10.   Payton Miles, Mitchell 

11.   Jeff Allen, Pueblo West

12.   Gage Pruitt, Canon City

13.   Thomas Garnica, Thomas Jefferson

14.   David Kenner, Falcon 

15.   Travis Bretches, Loveland

16.   Martin Rodriguez, Mountain View

285lbs

1.     Andy Garcia, Pueblo East 

2.     Jacob Williams, Silver Creek

3.     Michael True, Mesa Ridge 

4.     Victor Bravo, Windsor 

5.     Jeff Flippen, Vista Ridge

6.     Chris Felan, Lincoln 

7.     Jose Lopez, Niwot

8.     Alex Yeadon, Greeley Central

9.     Josh Boles, Mountain View 

10.   RJ Lopez, Mead

 

 

Class 5A

 

106lbs

1.     Wyatt Yapoujian, Pomona

2.     Vince Cornella, Monarch

3.     Kenny Sailas, Brighton

4.     Jaron Mahler, Ponderosa 

5.     Caeleb Knoll, Eaglecrest 

6.     Max Black, Douglas County 

7.     Kieran Thompson, Grand Junction 

8.     Dylan McChesney, Northglenn 

9.     Armando Garcia, Denver East

10.   Mitch Romero, Arvada West

11.   Lance Johnson, Rocky Mountain 

12.   Jamen Onesky, Prairie View

13.   Aidan Lenz, Castle View

113lbs

1.     Dawson Collins, Grand Junction

2.     Adrian Marquez, Castle View 

3.     Jarron Martinez, Brighton 

4.     Presley Madril, Broomfield 

5.     Alex Santillan, Grandview 

6.     Dean Noble, Poudre

7.     Alec Beltran, Horizon 

8.     Grant Bradley, Overland 

9.     Cameron Mellott, Arapahoe,

10.   Hunter Carr, Mountain Range 

11.   Jose Cerda, Denver East

12.   Ryan Kuykendall, Monarch

120lbs

1.     Malik Heinselman, Castle View 

2.     Justin Pacheco, Pomona

3.     Noah Vigil, Northglenn

4.     Giovanni Federico, Grandview

5.     Keegan Hoffman, Legacy 

6.     Trey Johnson, Chaparral 

7.     Zach Hacker, Monarch 

8.     Bryan Fierro, Rangeview 

9.     Mason Morales, Prairie View 

10.   Jordan Griego, Adams City 

11.   Lucas Hefner, Rocky Mountain

12.   Justin McCoy, Brighton 

13.   Cliff Pinkerton, Regis

126lbs

1.     Nick Gonzales, Adams City

2.     Fabian Santillan, Grandview 

3.     Alex Alvarez, Poudre 

4.     Angel Flores, Coronado

5.     Alex Scott, Monarch

6.     Traevin Osborn, Ponderosa

7.     Joey Joiner, Legacy 

8.     Joseph Enockson, Bear Creek

9.     Taylor Vasquez, Fountain Fort Carson

10.   Isaiah Bradley, Overland

11.   Christian DeHerrera, Rocky Mountain

12.   Drake Davis, Cherokee Trail 

13.   Anthony Gallegos, Pomona 

14.   Collen Bauernschmidt, Ralston Valley

15.   Jeremiah Gomez, Northglenn 

16.   Noah Fitzgerald, Castle View 

17.   Brandon Urroz, Heritage

18.   Levi Romero, Prairie View

19.   Daniel Joey Shaw, Doherty 

20.   G’Avonti Patton, Brighton 

21.   Gage Valdez-Sauer, Legend

132lbs

1.     Theorius Robison, Pomona

2.     Job Greenwood, Poudre 

3.     Darren Green, Broomfield 

4.     Randy Myers, Castle View 

5.     Johnny Murphy, Rocky Mountain

6.     Bryson Krohn, Brighton 

7.     Kade Sydell, Legend 

8.     Aidan Quinn, Monarch 

9.     Jared Cabunoc, Douglas County

10.   Anthony Martinez, Denver East

11.   Dylan Owens-Hailey, Palmer

12.   Ben Nagel, Coronado 

13.   Miguel Mendoza, Overland 

14.   Aaron Pacheco, Chaparral

15.   Kevin Luker, Legacy

16.   Marco Padilla, Adams City

138lbs

1.     Colton Yapoujian, Pomona 

2.     Maverick Keigher, Doherty

3.     Brody Lamb, Poudre

4.     Cole Polluconi, Monarch

5.     Dayton Marvel, Arvada West 

6.     Joshua Deaguero, Adams City 

7.     Johnny Lopez, Coronado 

8.     David Rivera, Cherokee Trail 

9.     Zach Klingner, Fossil Ridge

10.   Antonio Segura, Regis

11.   Bailey Fitzgerald, Castle View

12.   Matt Frye, Grandview 

13.   Trey Hardy, Rocky Mountain

14.   Joseph Valdez, Thornton

15.   Jake Kroll, Brighton

145lb

1.     Jacob Greenwood, Poudre 

2.     Dylan Martinez, Grand Junction

3.     KJ Kearns, Coronado 

4.     Tate Martinez, Rocky Mountain 

5.     Tony Llamido, Doherty 

6.     Dylan Ranieri, Grandview

7.     Marquez Salazar, Adams City

8.     Dakota Key, Legacy

9.     Dennon Parks, Highlands Ranch

10.   Erik Cumley, Legend 

11.   Zach Pierson, Cherokee Trail 

12.   Jorge Valdez, Brighton 

13.   Lance Royal, Bear Creek

14.   Colton Frost-Bryant, Ralston Valley

15.   Cameron Klein, Chaparral

152lbs;

1.     Josiah Rider, Grand Junction

2.     Gavin Deaguero, Adams City

3.     Parker McQuade, Monarch 

4.     Austin McFadden, Prairie View 

5.     Zack Szostak, Doherty

6.     Bode Marvel, Arvada West 

7.     Zeke Terrazas, Coronado 

8.     Grady Colgan, Grandview

9.     Christian Lofton, Broomfield

10.   Tyler Maccagnan, Eaglecrest 

11.   Kayden Johnson, Ponderosa 

12.   Dylan McVicker, Poudre 

13.   Rylan Morgan, Lakewood 

14.   Abel Ambriz, Cherokee Trail

15.   Brock Grandberg, Fairview

160lbs

1.     Gabriel Dinette, Lakewood 

2.     Parker Benekas, Ponderosa

3.     Josh Betts, Rocky Mountain 

4.     Nathan Baca, Brighton 

5.     Austin Kelchen, Douglas County

6.     Mitchell Bond, Prairie View

7.     Franklin Cruz, Pomona

8.     E. C. Manzanares, Chatfield

9.     Jack Mann, Doherty 

10.   Dillon Lucas, Horizon

11.   Aramus Schuster, Thornton 

12.   Ryan Gilida, Arapahoe 

13.   Julius Boimah, Cherokee Trail

14.   Brandon Gustafson, Overland

170lbs

1.     Preston Renner, Broomfield

2.     Tarron Adams, Brighton

3.     Aidan Funk, Legacy

4.     Christian Rowell, Adams City

5.     JT Skalecki, Grand Junction

6.     Kai Blake, Cherry Creek

7.     Brice Hartzhheim, Grandview 

8.     Nate Pritchard, Monarch

9.     Ruslan Nuriyev, Castle View 

10.   Elijah Olson, Arvada West

11.   Logan Gentzler, Fruita

12.   Kyle Stalder, Fountain Fort Carson

13.   Cameron Williams, Mountain Vista

14.   Dakota Barela, Heritage 

15.   Dejan Jiminez, Horizon

16.   Logan Maslanik, Doherty

182lbs

1.     Tate Samuelson, Castle View 

2.     Drian Hays, Legacy

3.     Seth Latham, Grand Junction 

4.     Drew Worthley, Broomfield

5.     Nathan Meyer, Fossil Ridge 

6.     Jaret Strasheim, Thunderridge 

7.     Patrick Golden, Poudre

8.     Jake Bennett, Rocky Mountain

9.     Steven Doyle, Rocky Mountain

10.   Levi Fry, Brighton

11.   Ted Mullin, Columbine 

12.   Jack Boyer, Arvada West

13.   Joe Renner, Grandview 

195lbs

1.     Jayden Woodruff, Ponderosa

2.     Kaelin Chin, Overland 

3.     Cole Yung, Poudre

4.     Keegan Bailey, Fruita 

5.     Alec Hargreaves, Rocky Mountain

6.     Brandon Wills, Legacy

7.     Troy Coronel, Brighton 

8.     Cade Fries, Legend 

9.     Brock Howard, Cherokee Trail 

10.   Artem Rusakov, Chatfield 

11.   Bryant Walker, Broomfield

12.   Keaton Adams, Doherty

220lbs

1.     Mason Watt, Broomfield

2.     Hunter Tobiasson, Grand Junction

3.     Doug Mills, Pomona 

4.     Santana Solano, Brighton 

5.     Davione Marshall, Cherokee Trail

6.     Will Ponder, Monarch

7.     Michael Innouye, Lakewood

8.     William Wikowsky, Grandview 

9.     McLean Graves, Rocky Mountain,

10.   Levi Womack, Fruita Monument

11.   Roberto Lopez, Denver South 

12.   Siandre Agaali’i, Doherty

285lbs

1.     Cohlton Schultz, Ponderosa

2.     Hayden Still, Lakewood

3.     Ian Helwick, Brighton

4.     Micah Smith, Douglas County

5.     Weston Mayer, Poudre 

6.     Nico Gonzales, Mountain Vista

7.     Brandon Hodge, Pomona

8.     Jon Engle, Fort Collins

9.     Michael Decamillis, Broomfield 

10.   Adam Sepan, Castle View 

11.   Colin Lavell, Legend 

12.   Michael Fenton, Mountain Range

13.   Jason Washington, Arapahoe 

14.   Aron Baugh, Legacy

15.   Giovanny Beauge, Grandview