• grantwillitsfinals
  • coltonyapoujianatdocbuchanan
  • jacetrijillopuebloeast
  • cohltonschultzinaction
  • kylecisneroactionshot
  • coltonyapoujian
  • IsaiahSalazar-GDT-012717-184x300
  • calebcox
  • fabianSantillan
  • jaxong
  • hunterwillits
  • hunterwillitsfinials
  • kylecisnero
  • jaxongaroutte
  • grantwillits
  • Cohlton-Schultz


 

  • WrestlingState1
  • WrestlingState2

On the Mat Week 8 Ranking

30 Jan 2017

On the Mat Rankings

Week 8

January 25, 2018

Cell: 719-351-2985

Land: 719-488-2818

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

2A

1-Rocky Ford 2-Cedaredge 3-Paonia 4-Wray 5-Fowler 6-Hotchkiss 7-John Mall 8-Soroco 9-Burlington 10-County Line

 

3A

1-Alamosa 2-Valley 3-Eaton 4-Pagosa Springs 5-Lamar 6-Weld Central 7-Buena Vista 8-Centauri 9-Moffat County 10-Sheridan 11-Brush

 

4A

1-Pueblo County 2-Windsor 3-Pueblo East 4-Greeley Central 5-Mesa Ridge 6-Discovery Canyon 7-Thompson Valley 8-Cheyenne Mountain 9-Canon City 10-Mountain View

 

5A

1-Grand Junction 2-Pomona 3-Poudre 4-Monarch 5-Brighton 6-Ponderosa 7-Castle View 8-Adams City 9-Broomfield 10-Legacy

 

 

106lbs

1.     Seth McFall, Fowler

2.     Landen Mayberry, Hotchkiss

3.     Cole Rockwell, Wray 

4.     Michael Maldonado, Rocky Ford

5.     Marc Barkdoll, Wiggins

6.     Max Salazar, Sanford 

7.     Michael Romero, Swink 

8.     Gage Bailey, Dove Creek

9.     Zack Ruiz, Rye 

10.   Cameron Chavez, Dolores

11.   Fernando Salazar, Fowler

12.   Reagan Todd, Paonia

13.   Marco Martinez, Sedgwick County/Fleming

14.   Gavin Graham, Highland

113lbs

1.     Michael Atencio, Rye 

2.     Austin Crum, Holly 

3.     Dillon Jaramillo, Rocky Ford 

4.     Logan Lewis, Highland 

5.     Jose Garcia, Dolores Huerta

6.     Dakota Ferguson, Sedgwick County/Fleming

7.     Adrian Nieto, Cedaredge

8.     Michael Gutierrez, Burlington

9.     Cade Rockwell, Wray 

10.   Harley Workmen, Norwood

11.   Travis Vialpando, John Mall 

12.   Isaiah Martinez, Sedgwick County/Fleming

13.   Lane Wilfong, Peyton 

14.   Robert Cochran, Hotchkiss

15.   Taylor Powell, Hayden

120lbs

1.     Trey Geyer, Cedaredge 

2.     Sergio Campos, Hotchkiss

3.     Jacob Pelloni, Meeker 

4.     Joziah Maestas, Rocky Ford

5.     Dante Chirichango, Highland

6.     Chris Gamboa, Burlington

7.     Matthew Frank, Merino 

8.     Cody Crum, Holly

9.     Dalton Wommack, Custer County

10.   Austin Hackney, Dolores 

11.   Cobie Black, Del Norte

12.   Rhett Quackenbush, Dove Creek 

13.   Miguel Sanchez, John Mall

14.   Jake Dickson, Wray

126lb

1.     Brendyn Nordyke, Holly

2.     Sean Dale, Cedaredge 

3.     Cael Croissant, Wiggins 

4.     Oran Huff, Lyons

5.     Junior Arambula, Wray

6.     Santino Mendoza, Rocky Ford

7.     Blaze Brophy, Yuma 

8.     Jayden Castillo, Burlington

9.     Zeb Etter, Paonia 

10.   Hunter Wilson, Norwood

11.   Presley Pene, Hotchkiss 

12.   Colton Sims, Rye 

13.   Richard Atencio, Sierra Grande

132lbs

1.     Wesley Van Matre, John Mall

2.     Brett Benavides, Del Norte 

3.     Gianni Trejo, Yuma 

4.     Tytus Coombs, Rangely 

5.     Alex McCracken, Cedaredge

6.     Hector Flores, Highland 

7.     Traycer Hall, Hotchkiss 

8.     Tad Sickels, Nucla 

9.     Jade Cozart, Cheyenne Wells 

10.   Seth Dorrenbacher, Akron

11.   Tyler Collins, Wray 

12.   Caden Meilner, Paonia 

13.   Jace Sinks, Norwood

14.   Dylan Miell, Rocky Ford 

15.   Waylan Fletcher, North Park

16.   Kody Logan, Soroco

17.   Colton Murray, Peyton 

18.   David Gardner, Lyons

138lbs

1.     Tannen Kennedy, Meeker 

2.     Sackett Chesnik, Paonia 

3.     Keenan Hayes, Hayden 

4.     Justin Traxler, Akron 

5.     Jesus Trejo, Holyoke 

6.     Anthony Aldretti, John Mall 

7.     Ryan Rivera, Crowley County

8.     Joaquin Martinez, Dolores Huerta

9.     Ethan Burns, Holly 

10.   Ray Perez, Custer County

11.   Jackson Firebaugh, Peyton

12.   Zeke Buker, Kiowa 

145lbs

1.     Carlos Romo, Rocky Ford 

2.     Cody Jacobsen, Burlington

3.     Remington Canfield, Merino

4.     Clay Campbell, Paonia 

5.     JD Hart, Peyton

6.     Woody Aguilar, Limon 

7.     Luis Chafino, Holyoke

8.     David Schippman, Cedaredge

9.     Jaden Harris, Crowley County

10.   Kaleb Fisher, Swink 

11.   Dylan Palomino, Fowler 

12.   Dalton Ray, Soroco 

13.   Breccen Morelli, Mancos 

14.   Riley Wilson, Norwood 

15.   Jake Planansky, Hayden

152lbs

1.     Kobryn Mann, Sedgwick County/Fleming

2.     Cade Hillman, Wray

3.     Grey Neal, Paonia

4.     Chantz Lange, Fowler 

5.     Colton Hoerr, Cedaredge

6.     Josh Trujillo, Gilpin County

7.     Dustin Sanchez, Ignacio

8.     Jace Peebles, Hotchkiss

9.     Trystan Estrada, John Mall 

10.   Trent Elliott, Merino 

11.   Case Rieber, Burlington 

12.   Jared Bauer, Crowley County

13.   Dane Hines, Stratton 

14.   Isaiah Garcia, Rocky Ford

160lbs

1.     Diego Reyes, Rocky Ford 

2.     Aiden Dabal, Norwood 

3.     Trevor Randel, County Line

4.     Jared Hulteen, Cedaredge 

5.     Adam Schultz, Crowley County

6.     Carson Reese, Akron 

7.     Nathan Foos, Burlington

8.     Emmanuel Huerta, Wray

9.     Wyatt Buccelli, Sedgwick County/Fleming

10.   Jesse Burns, Paonia 

11.   James Amick, Meeker 

12.   Nick Griego, John Mall 

170lbs

1.     Jace Logan, Soroco 

2.     Carlos Tarin, Wray 

3.     Braden Witzel, Burlington 

4.     Anthony Felice, Paonia 

5.     Derrick Poss, Akron 

6.     Hunter Planansky, Hayden 

7.     Konner Mauck, Lyons

8.     Drew Markley, Cedaredge

9.     Austin Overholt, Norwood 

10.   Seth Damgaard, Fowler 

11.   David Schmittel, Dolores

12.   Preston Terrell, Del Norte 

182lbs

1.     Keegan Bean, Lyons 

2.     Jaden Miller, Paonia 

3.     Will Gabriel, Nucla 

4.     Jayce Reser, Wray 

5.     Tyson Martinez, Fowler 

6.     Jesse Tapia, Rocky Ford 

7.     Dawson Roesch, County LIne

8.     Cameron Fury, Mancos

9.     Jaime Ibarra, County Line

10.   Fabian Lopez, Sedgwick County/Fleming

195lbs

1.     Dahlton McGhee, Fowler

2.     Ken Cox, County Line

3.     Devin Curtis, Hotchkiss

4.     Karson Bean, Lyons 

5.     Dawson Worley, Cheyenne Wells

6.     Dillan Salter, Del Norte 

7.     Braydn Cowen, Ellicott

8.     Noah Schroeder, West Grand 

9.     Antony Martinez, Holyoke

10.   Ridge Williams, Meeker

11.   Anthony Miller, Paonia

12.   Kaleb Hargraves, Mancos 

13.   Brandon Clark, Hanover 

220lbs

1.     Sky Carlson, Soroco 

2.     Taj Van der Linde, Cedaredge 

3.     Cyrus Malek’ Madani, Paonia 

4.     Kevin Chavez, Hotchkiss 

5.     Jose Molina, Wray 

6.     Dante Molina, Dolores Huerta

7.     Jayce Bauer, County Line 

8.     Cade Sires, Baca County

9.     Simon Apodaca, Rocky Ford

10.   Brayden Dillingham, Calhan

285lbs

1.     Greg Garcia, Rocky Ford 

2.     Levi Peterson, Paonia 

3.     Derek Sanchez, Cedaredge

4.     Ben McCaffrey, Ellicott 

5.     Justin Tucker, Swink 

6.     Dylan Crump, John Mall

7.     Tyler Mullins, Fowler

8.     Trent Gramm, Burlington

9.     Jeron Lippert, Wray

 

 

Class 3A

 

106lbs

1.     Santana Hernandez, Weld Central

2.     Alberto Felthager, Trinidad 

3.     Dalton Williams, Berthoud 

4.     Brendan Johnston, The Classical Academy

5.     Davion Chavez, Alamosa 

6.     James Cordova, Sheridan 

7.     Cruz Ortega, Jefferson 

8.     Zach Dooley, Woodland Park 

9.     Toby Gavette, Eaton 

10.   Erik Wyman, Pagosa Springs

11.   Nadim Kargar, Skyview

12.   Bryson Van Hee, Gunnison

13.   Matthew Medina, Eagle Valley

14.   Cayden Condit, Conifer

113lbs

1.     Isaiah Gamez, La Junta 

2.     Jacob Duran, Fort Lupton

3.     Elijah DeLaCerda, Alamosa 

4.     Kolten Strait, Berthoud 

5.     Johnny Masopust, Florence 

6.     Luke Morrissey, Eagle Valley

7.     Jimmy Gonzales, Pueblo Central

8.     Kris Kramer, Elizabeth 

9.     Jordan Martin, Centauri

10.   DJ Matthews, Valley 

11.   Dylan Tressler, Pagosa Springs

12.   Carlos Hutchings, Buena Vista

13.   Alex Barela, Summit 

14.   Kolton Robertson, Weld Central

15.   Jaime Vazquez, Lamar 

16.   Aidan Johnston, The Classical Academy

120lbs

1.     AJ Serna, Grand Valley 

2.     Owen Berry, Buena Vista 

3.     Varrion Ciddio, Platte Valley

4.     Alex Vigil, Sheridan 

5.     Colin Cole, Brush 

6.     Javier Gonzales, Valley

7.     Zach Loft, Sterling 

8.     Colton Liddell, Alamosa

9.     L.J. Torres, Berthoud 

10.   Ben Koch, Delta

11.   Spencer Mader, Steamboat Springs 

12.   Josh Atencio, Pueblo Central

13.   Dylan Armijo, Trinidad 

14.   Will Erzen, Elizabeth 

15.   Karson Cox, Moffat County 

16.   Alhan Rodriguez, Eaton

17.   Ryder Bossow, Eagle Valley 

18.   Shawn Higgins, Cortez

19.   Nabil Kargar, Skyview

20.   Dmitri Huschka, Salida

21.   Nicholas Garcia, Monte Vista

126lbs

1.     Joe Chavez, Alamosa

2.     Caleb Cox, Brush 

3.     James Thomas, Pagosa Springs

4.     Ethan Andrade, Lamar 

5.     Lucas Comroe, Eagle Valley

6.     Ryan Moltz, Salida

7.     Andrew Sansburn, Jefferson

8.     David Pringle, Eaton

9.     Tyler Vigil, Monte Vista

10.   Josh Anderson, University

11.   Noah Damian, Valley

12.   Presiliano Maez, Sheridan 

13.   Riley Bornhoft, Sterling 

14.   Levi Raines, Strasburg 

15.   Isiaih Huber, Moffat County

16.   Tucker Havel, Steamboat Springs

17.   Cauy Smith, Rifle 

18.   JT Latham, Grand Valley

132lbs

1.     Anthony Quintana, Buena Vista

2.     Zander Condit, Conifer 

3.     Cameron Lucero, Pagosa Springs

4.     Dylan Yancey, Eaton 

5.     Tyler Kenison, Alamosa 

6.     Zach Martin, Centauri 

7.     Chris Moschetti, Moffat County

8.     Conrad Demann, Rifle 

9.     Noah Barrett, La Junta

10.   Zane Rankin, Lamar

11.   Blake Weimer, Middle Park

12.   Zach Brown, Valley

13.   Tanner Baumgartner, Weld Central

14.   Colton Williams, Berthoud

15.   John Sumner, Mullen 

16.   Isaac DeLeon, Sterling 

17.   Brad Conlin, Woodland Park

18.   Blaine Kallsen, Platte Valley

138lbs

1.     Nicholas Gallegos, Jefferson 

2.     Austyn Binkly, Berthoud 

3.     Ariel Rodriguez, Eaton 

4.     Matthew Broughton, Cortez 

5.     Garrett Beebe, Bayfield

6.     Clay Yarnell, Olathe 

7.     Oswaldo Nunez, Brush 

8.     Colt Rohrig, Rifle 

9.     Daniel Caddy, Moffat County

10.   Rieley Roskop, Weld Central

11.   Hunter Smith, Alamosa

12.   Captain Payne, Conifer 

13.   Grant Aucoin, Pagosa Springs

14.   Walker Kee, Lamar

15.   Max Atha, Buena Vista 

145lbs

1.     Brandon Buhr, Centauri

2.     Brandon Damian, Valley

3.     Lance Bryant, Steamboat Springs 

4.     Jake Sandrey, Bayfield 

5.     Ernesto Ochoa, Sterling 

6.     Kolten Hillis, Alamosa 

7.     Hayden Gavette, Eaton 

8.     Tate Hinger, Pagosa Springs 

9.     Isaiah Baber, Lamar 

10.   Mac Copeland, Bennett 

11.   Jonathan Pena, Grand Valley

12.   Ethan Powers, Moffat County

13.   Brendon Starr, Delta 

14.   Josh Yancey, Platte Valley 

15.   Jacob McCarley, Manitou Springs

16.   Diego Madrigal, Sheridan 

152lbs

1.     Jaziah Whaley, Valley

2.     Ty Addington, Florence

3.     Hunter Branson, Holy Family

4.     Brian De La Rosa, Rifle

5.     Zach Waite, Platte Valley

6.     Wyatt Thyfault, Weld Central

7.     Cole Gray, Woodland Park

8.     Trevor Bryant, Pagosa Springs 

9.     Brian Shawcroft, Centauri 

10.   Dimitri Flores, Mullen 

11.   Brandon Harper, Delta 

12.   Keenan Mansker, Olathe 

13.   Micah Hertrich, Buena Vista

14.   Koby Galicia, Fort Lupton 

160lbs

1.     Jimmy Laconte, Weld Central

2.     Wyatt Pfau, Brush 

3.     Hayden Johnson, Steamboat Springs  

4.     Logan Kenline, Florence 

5.     Drake Horn, Delta 

6.     Wyatt Reisner, Platte Valley 

7.     Ty Garnhart, Eaton

8.     Ben Vance, Alamosa 

9.     Dylan Kloss, Middle Park  

10.   Wyatt Mansker, Olathe

170lbs

1.     Braeson Lewis, Eaton 

2.     Dalton Lucero, Pagosa Springs

3.     Colton Castro, Pagosa Springs

4.     Mikinzie Klimper, Moffat County

5.     Wyatt Larson, Berthoud 

6.     Quentin Jiner, Weld Central

7.     Davis Ward, Eagle Valley 

8.     Colton Moore, Platte Valley

9.     Abe Leonard, Elizabeth 

10.   Keaton Green, Florence 

11.   Travis Kerrigan, Buena Vista 

12.   Nick Wellen, Brush 

13.   Jacob Chavez, Monte Vista

14.   Tristen Harrington, Alamosa

15.   Sebastion Campos, Mullen 

16.   Liam Young, The Classical Academy

17.   Jesus Diaz, Trinidad 

18.   Aiden Barrios, Delta 

19.   KeKoa Smith, Lamar 

182lbs

1.     Josh Flanagan, Valley

2.     Nathan Johns, The Classical Academy

3.     Elias Peroulis, Moffat County 

4.     Caleb Janowsky, Pagosa Springs

5.     Lucas Tinnes, Lamar 

6.     London Spivey, Faith Christian 

7.     Ernesto Rios, Platte Valley

8.     Wyatt Buhr, La Junta

9.     Braedy Sturdevant, Eaton 

10.   Jesse Camp, Salida 

11.   Patrick Zunich, Buena Vista

12.   Sean Lockwood, Woodland Park

13.   Weston Huffaker, Centauri 

14.   Austin Trujillo, Alamosa 

195lbs

1.     Faustin Lopez, Sheridan

2.     Colton Eberhardt, Lamar

3.     Jake Sandau, Eaton 

4.     Jacx Power, Coal Ridge

5.     Zendon Bernal, Alamosa

6.     Conner Aragon, Pagosa Springs

7.     Brock Johnson, Berthoud 

8.     Mitchell Peabody, La Junta 

9.     Levi Packard, Florence

10.    Joseph Cockroft, Platte Valley

11.   Thomas Mettlen, Brush 

12.   Cade Carter, Holy Family 

13.   Daniel Borchert, The Classical Academy

14.   Cody Ponce, Eagle Valley

220lbs

1.     Eli Smith, Salida 

2.     Bart Gruenloh, Lamar 

3.     Bennie Chacon, Centauri 

4.     Jesus Garcia, Valley 

5.     Daniel Westbrook, Bayfield

6.     Nolan Stretton, Pagosa Springs

7.     Drew Book, Sterling 

8.     Logan Thompson, Alamosa

9.     Ryan Hecker, Resurrection Christian

10.   William Rivera, Basalt 

11.   Toryn Hume, Moffat County

285lbs

1.     Logan Church, Delta 

2.     Preston Duran, Alamosa 

3.     Jeremy Murano, Eaton 

4.     Cody Bravo Packer, Fort Lupton

5.     Connor Balliet, Berthoud 

6.     Cedric Perea, Monte Vista 

7.     Sy Spitz, Lamar 

8.     Casey Fringer, Centauri

9.     Nick Martinez, La Junta 

10.   Perrion Gray, Sheridan 

11.   Tel Linke, Middle Park 

12.   JP Velasco, Eagle Valley

13.   Oswaldo Morales, Basalt

14.   DeAndre Haines, Elizabeth

15.   Max Tafoya, Denver North 

16.   Andrew Edwards, Holy Family

17.   Jake Howlett, Ridgeview Academy

 

Class 4A

 

106lbs

1.     Jacob Gonzales, Pueblo Centennial

2.     Jett Strickenberger, Discovery Canyon

3.     Bobby Macias, Thomas Jefferson 

4.     Zeon Ortega, Canon City 

5.     Jacob Parker, Windsor 

6.     Cody Thompson, Loveland 

7.     Kenneth Crosby, Falcon

8.     Elijah Bailin, Mesa Ridge 

9.     Skyler Hunt, Lewis Palmer 

10.   Steven Apodaca, Pueblo West

11.   Anthony Franklin, Pueblo East 

12.   Mac Martinez, Pueblo South 

13.   Luke Pleasant, Grand Junction Central

14.   Ricky Zavala, Greeley Central 

15.   Will Loecke, Roosevelt

16.   Eric Griego, Pueblo County

17.   Roman Salaz, Mead

18.   Rudy Lopez, Erie

19.   Jonah Gardner, Frederick 

113lb

1.     Brendon Garcia, Pueblo County 

2.     Will Vombaur, Windsor 

3.     Andrew Lucero, Pueblo East 

4.     Airiel Siegel, Thompson Valley 

5.     Tanner Hunt, Lewis Palmer 

6.     Xavier Espinoza, Pueblo South 

7.     Jacob McClaskey, Grand Junction Central

8.     Darian Palacio, Discovery Canyon

9.     James Benson, Air Academy 

10.   Grady Nickolaus, Montrose 

11.   Mark Ritz, Pueblo West 

12.   Cesar Sanchez, Sand Creek

13.   Ethan Hays, Roosevelt

14.   Crusifixio Jiminez, Frederick 

15.   Robby Warkentine, Falcon 

120lb

1.     Vance Vombaur, Windsor 

2.     Jace Trujillo, Pueblo East 

3.     Josiah Nava, Pueblo County

4.     Patrick Allis, Discovery Canyon 

5.     Kristian Arguello, Pueblo South

6.     Jagger Wade, Palisade 

7.     Zach Cisneros, Pueblo West 

8.     Malachi Contreras, Mountain View

9.     Brendan Jones, Fort Morgan 

10.   Seth Long, Widefield 

11.   Devin Lueck, Mesa Ridge 

12.   Bailey Badwound, Air Academy

13.   Carter Stephenson, Lewis Palmer

14.   John Nicholas, Longmont 

15.   Trevor Harris, Erie

16.   Isaac Lujan, Loveland 

17.   Grayden Bridwell, Skyline 

18.   Tony Lozano, Vista Peak

126lbs

1.     Dominick Serrano, Windsor

2.     Nathan Bonham, Pueblo County

3.     Josh Nira, Greeley Central 

4.     JW Ruona, Canon City 

5.     Ryan Roth, Pueblo East 

6.     Jaden Porreco, Discovery Canyon

7.     Isaias Estrada, Thomas Jefferson 

8.     Fabian Lujan, Montrose 

9.     Sam Blackmon, Lewis Palmer 

10.   Rick Stark, Cheyenne Mountain 

11.   Nick Stiltner, Palmer Ridge 

12.   Cael Langford, Fort Morgan 

13.   Gio Wilson, Longmont 

14.   Rodney Atencio, Pueblo West

132lbs

1.     Jason Hanenberg, Air Academy

2.     Aaden Valdez, Pueblo East 

3.     Andres Martinez, Grand Junction Central

4.     Bo Slaymaker, Roosevelt 

5.     Jeremy Ashton, Mead 

6.     Jared Turner, Discovery Canyon

7.     Nick Wilson, Pueblo West 

8.     Braden Peninger, Windsor 

9.     Drake Troyer, Golden 

10.   Shane Coffey, Canon City 

11.   Rudy Juvera, Cheyenne Mountain 

12.   Elijah Grossetete, Lincoln

13.   Landon Suter, Pine Creek

14.   Cole Hoffman, Frederick 

15.   Mario DeLara, Battle Mountain 

16.   Max Voshage, Lewis Palmer

138lbs

1.     Jaxon Garoutte, Pueblo County

2.     Zeke Alirez, Greeley Central 

3.     Erik Contreras, Mountain View 

4.     Tristan Curtis, Vista Peak 

5.     Gabriel Romero, Pueblo West

6.     Jo ‘Quez Addison, Widefield 

7.     Mitch Dunlap, Pine Creek 

8.     Luke Antonia, Cheyenne Mountain 

9.     Cole Stephenson, Lewis Palmer 

10.   Zach Roach, Erie

11.   Cody Donovan, Loveland 

12.   Angelo Vecchiarelli, Wheat Ridge

13.   Cody Head, Palisade

145lbs

1.     Andrew Alirez, Greeley Central 

2.     Cole Hernandez, Pueblo Centennial

3.     Mike McFadden, Cheyenne Mountain 

4.     Zac Hanenberg, Canon City 

5.     Trevor Singleton, Pueblo County

6.     Jayden McLaughlin, Thompson Valley 

7.     Kevin Johnson, Mitchell 

8.     Elijah Wisthoff, Pueblo East 

9.     John Murphy, Valor Christian

10.   Brayden Engelking, Longmont

11.   Josh Moler, Wheat Ridge 

12.   Elijah Whatley, Widefield

13.   Kase Givens, Fort Morgan 

14.   Hayden Crosson, Pueblo West

15.   Diego Calonje, Pine Creek 

16.   Dylan Ruane, Discovery Canyon

17.   Zane Hall, Air Academy 

18.   Draygan Colonese, Pine Creek

152lbs

1.     Elijah Valdez, Mesa Ridge 

2.     Christopher Fasano, Pueblo County

3.     Tony Ulaszek, Greeley Central

4.     Miles Beam, Roosevelt 

5.     Cody Eaton, Windsor 

6.     Kevin Hooks, Cheyenne Mountain

7.     Austin Bernal, Palisade 

8.     Chase Engelhardt, Thompson Valley

9.     Ron Salazar, Vista Ridge 

10.   Kian Colonese, Pine Creek 

11.   Paul Salazar, Grand Junction Central

12.   Bailey McBride, Canon City 

13.   Andrew Rosales, Lincoln 

14.   Noah Rivera, Pueblo East 

15.   Kody Scholl, Widefield 

16.   Victor Rangel, Frederick

17.   Jack Howell, Valor Christian

18.   Michael McPherson, Pueblo West 

19.   Seth Aleman, Fort Morgan  

160lbs

1.     Drake Engelking, Longmont 

2.     Hunter Williams, Thompson Valley 

3.     Marcus Martinez, Pueblo South

4.     Brady Badwound, Air Academy 

5.     Payton Polson, Valor Christian 

6.     Jackson Gilbert, Mountain View 

7.     Caleb Sherrill, Falcon

8.     Miklo Gibb, Cheyenne Mountain

9.     Shaun Stepisnik, Grand Junction Central

10.   Jarett Nakamura, Pueblo Centennial

11.   Julian Herrera, John F Kennedy 

12.   Zachery Vannaman, Pine Creek

13.   Kaleb McMunn, Durango 

14.   Josh Willis, Windsor 

15.   Cort Cunningham, Northridge

170lbs

1.     Isaiah Salazar, Windsor

2.     Jayson Davis, Pueblo County 

3.     Jake Welch, Valor Christian 

4.     Cody Solis, Greeley Central 

5.     Amos Wilson, Glenwood Springs

6.     Benjamin Long, Widefield 

7.     Mason Repshire, Canon City

8.     Ben Robuck, Montrose 

9.     Sebastian Benavidez, Pueblo East 

10.   Tanner Hickey, Grand Junction Central

11.   Jacob Beltran, Pueblo South 

12.   Dillon Derting, Pueblo West

13.   Uziel Rivera, Sand Creek

14.   Kevyn McCarthy, Cheyenne Mountain

182lbs

1.     Garrett Niel, Pine Creek 

2.     Terrance Williams, Palisade

3.     Zion Freeman, Pueblo East 

4.     Matthew Dunkelman, Thompson Valley

5.     Owen Galves, Pueblo County 

6.     Nicholas Ponce, Pueblo Centennial 

7.     Brian Paxton, Fort Morgan 

8.     John Underwood, Widefield

9.     Tyler Grasmick, Windsor 

10.   Tyler Young, Silver Creek 

11.   Niko Suragdeen, Mesa Ridge 

12.   Charlie Cook, Lewis Palmer 

13.   Tanner Henderson, Pueblo West

14.   Kouper McQuigg, Loveland

195lbs

1.     Dylan McBride, Fort Morgan 

2.     Braden Barker, Mountain View 

3.     Jayden Smith, Vista Peak 

4.     Josh Grasmick, Windsor

5.     Cian Quiroga, Cheyenne Mountain 

6.     Luis Ronquillo, Canon City 

7.     Jared Volcic, Mesa Ridge 

8.     Adam Church, Valor Christian 

9.     Joseph Cantanese, Montrose 

10.   Nathan Daniel, Widefield

11.   Donavin Bedburdick, Sierra

12.   Brian Urbina, Lincoln

13.   Scott Teesdale, Loveland 

14.   Mason Edwards, Evergreen

15.   Giovanni Benedetto, Lewis Palmer

16.   Antonio Ordonez, Glenwood Springs    

220lbs

1.     Deonte Bridges, Cheyenne Mountain 

2.     Dominick Fini, Mesa Ridge 

3.     Dante Garcia, Pueblo County

4.     Dominic Robles, Pueblo East 

5.     Easton Cecil, Valor Christian

6.     Weston Holdren, Grand Junction Central

7.     James Hochanadel, Fort Morgan 

8.     Alex Yeadon, Greeley Central

9.     Josh Boles, Mountain View

10.   Alex Ortiz, Skyline 

11.   Chris Ringus, Thompson Valley

12.   Payton Miles, Mitchell 

13.   Jeff Allen, Pueblo West 

14.   Gage Pruitt, Canon City 

15.   Thomas Garnica, Thomas Jefferson

16.   Oscar Espinoza-Diaz, Loveland 

17.   David Kenner, Falcon 

18.   Juan Alberto Estrada, Lincoln

19.   Josh Maes, Arvada

285lbs

1.     Andy Garcia, Pueblo East 

2.     Jacob Williams, Silver Creek 

3.     Michael True, Mesa Ridge 

4.     Victor Bravo, Windsor

5.     Jeff Flippen, Vista Ridge

6.     Chris Felan, Lincoln 

7.     Martin Rodriguez, Mountain View

8.     Jose Lopez, Niwot

9.     Wesley Buford, Thomas Jefferson 

 

Class 5A

 

106lbs

1.     Vince Cornella, Monarch 

2.     Wyatt Yapoujian, Pomona

3.     Kenny Sailas, Brighton 

4.     Jaron Mahler, Ponderosa

5.     Caeleb Knoll, Eaglecrest 

6.     Max Black, Douglas County

7.     Kieran Thompson, Grand Junction

8.     Alec Beltran, Horizon

9.     Dylan McChesney, Northglenn 

10.   Armando Garcia, Denver East

11.   Mitch Romero, Arvada West 

12.   Lance Johnson, Rocky Mountain

13.   Jamen Onesky, Prairie View

14.   Aidan Lenz, Castle View 

15.   Dominic Salazar, Westminster

113lbs

1.     Dawson Collins, Grand Junction

2.     Adrian Marquez, Castle View 

3.     Presley Madril, Broomfield  

4.     Dylan Kruse, Arvada West

5.     Alex Santillan, Grandview 

6.     Dean Noble, Poudre 

7.     Jose Cerda, Denver East

8.     Grant Bradley, Overland 

9.     Hunter Carr, Mountain Range 

10.   Ryan Kuykendall, Monarch

120lbs

1.     Malik Heinselman, Castle View 

2.     Justin Pacheco, Pomona

3.     Noah Vigil, Northglenn 

4.     Giovanni Federico, Grandview

5.     Jordan Griego, Adams City

6.     Trey Johnson, Chaparral

7.     Keegan Hoffman, Legacy

8.     Levi Romero, Prairie View 

9.     Antonio Guerrero, Brighton 

10.   Zach Hacker, Monarch 

11.   Bryan Fierro, Rangeview

12.   Lucas Hefner, Rocky Mountain

126lbs

1.     Nick Gonzales, Adams City 

2.     Fabian Santillan, Grandview

3.     Alex Alvarez, Poudre 

4.     Angel Flores, Coronado 

5.     Alex Scott, Monarch 

6.     Joey Joiner, Legacy 

7.     Joseph Enockson, Bear Creek

8.     Traevin Osborn, Ponderosa 

9.     Drake Davis, Cherokee Trail

10.   Taylor Vasquez, Fountain Fort Carson

11.   Isaiah Bradley, Overland 

12.   Anthony Gallegos, Pomona 

13.   Christian DeHerrera, Rocky Mountain 

14.   Noah Fitzgerald, Castle View 

15.   Brandon Urroz, Heritage 

16.   Jeremiah Gomez, Northglenn 

17.   Daniel Joey Shaw, Doherty 

18.   G’Avonti Patton, Brighton 

19.   Gage Valdez-Sauer, Legend 

132lbs

1.     Theorius Robison, Pomona 

2.     Job Greenwood, Poudre 

3.     Darren Green, Broomfield 

4.     Randy Myers, Castle View 

5.     Johnny Murphy, Rocky Mountain

6.     Bryson Krohn, Brighton 

7.     Kade Sydell, Legend 

8.     Aidan Quinn, Monarch 

9.     Jared Cabunoc, Douglas County

10.   Anthony Martinez, Denver East 

11.   Dylan Owens-Hailey, Palmer 

12.   Ben Nagel, Coronado 

13.   Miguel Mendoza, Overland 

14.   Aaron Pacheco, Chaparral 

15.   Kevin Luker, Legacy

16.   Marco Padilla, Adams City

17.   Soren Sovendal, Boulder

138lbs

1.     Colton Yapoujian, Pomona 

2.     Cole Polluconi, Monarch 

3.     Maverick Keigher, Doherty 

4.     Brody Lamb, Poudre 

5.     Dayton Marvel, Arvada West

6.     Joshua Deaguero, Adams City 

7.     Johnny Lopez, Coronado 

8.     David Rivera, Cherokee Trail

9.     Antonio Segura, Regis

10.   Zach Klingner, Fossil Ridge 

11.   Bailey Fitzgerald, Castle View 

12.   Matt Frye, Grandview 

13.   Trey Hardy, Rocky Mountain 

14.   Joseph Valdez, Thornton 

15.   Jake Kroll, Brighton

145lb

1.     Jacob Greenwood, Poudre 

2.     Dylan Martinez, Grand Junction

3.     KJ Kearns, Coronado 

4.     Tony Llamido, Doherty 

5.     Dylan Ranieri, Grandview 

6.     Dakota Key, Legacy 

7.     Tate Martinez, Rocky Mountain 

8.     Marquez Salazar, Adams City

9.     Dennon Parks, Highlands Ranch 

10.   Erik Cumley, Legend 

11.   Bode Marvel, Arvada West 

12.   Zach Pierson, Cherokee Trail 

13.   Jorge Valdez, Brighton 

14.   Cameron Klein, Chaparral 

15.   Lance Royal, Bear Creek 

16.   Colton Frost-Bryant, Ralston Valley

152lbs

1.     Josiah Rider, Grand Junction 

2.     Gavin Deaguero, Adams City 

3.     Parker McQuade, Monarch

4.     Austin McFadden, Prairie View 

5.     Zack Szostak, Doherty 

6.     Tyler Maccagnan, Eaglecrest

7.     Grady Colgan, Grandview

8.     Christian Lofton, Broomfield

9.     Dylan McVicker, Poudre 

10.   Kayden Johnson, Ponderosa 

11.   Dillon Lucas, Horizon

12.   Abel Ambriz, Cherokee Trail

13.   Brock Grandberg, Fairview

160lbs

1.     Gabriel Dinette, Lakewood 

2.     Nathan Baca, Brighton 

3.     Josh Betts, Rocky Mountain 

4.     Austin Kelchen, Douglas County

5.     Mitchell Bond, Prairie View 

6.     Franklin Cruz, Pomona

7.     E. C. Manzanares, Chatfield 

8.     Jack Mann, Doherty 

9.     Aramus Schuster, Thornton 

10.   Cameron Williams, Mountain Vista

11.   Ryan Gilida, Arapahoe 

12.   Julius Boimah, Cherokee Trail

13.   Brandon Gustafson, Overland

170lbs

1.     Parker Benekas, Ponderosa 

2.     Christian Rowell, Adams City 

3.     Aidan Funk, Legacy 

4.     Tarron Adams, Brighton 

5.     Preston Renner, Broomfield 

6.     JT Skalecki, Grand Junction

7.     Kai Blake, Cherry Creek 

8.     Brice Hartzhheim, Grandview 

9.     Nate Pritchard, Monarch 

10.   Ruslan Nuriyev, Castle View 

11.   Elijah Olson, Arvada West 

12.   Steven Doyle, Rocky Mountain 

13.   Logan Gentzler, Fruita

14.   Kyle Stalder, Fountain Fort Carson 

15.   Dakota Barela, Heritage 

16.   Dejan Jiminez, Horizon 

17.   Logan Maslanik, Doherty

18.   Seth Sheppard, Rampart 

182lbs

1.     Tate Samuelson, Castle View 

2.     Seth Latham, Grand Junction 

3.     Drew Worthley, Broomfield

4.     Drian Hays, Legacy

5.     Nathan Meyer, Fossil Ridge

6.     Jaret Strasheim, Thunderridge

7.     Joe Renner, Grandview 

8.     Patrick Golden, Poudre

9.     Jake Bennett, Rocky Mountain

10.   Levi Fry, Brighton 

11.   Ted Mullin, Columbine 

12.   Hayes Ward, Regis

195lbs

1.     Jayden Woodruff, Ponderosa

2.     Kaelin Chin, Overland 

3.     Cole Yung, Poudre 

4.     Keegan Bailey, Fruita 

5.     Alec Hargreaves, Rocky Mountain

6.     Brandon Wills, Legacy 

7.     Troy Coronel, Brighton 

8.     Cade Fries, Legend

9.     Brock Howard, Cherokee Trail 

10.   Artem Rusakov, Chatfield 

11.   Bryant Walker, Broomfield

12.   Keaton Adams, Doherty

220lbs

1.     Mason Watt, Broomfield 

2.     Hunter Tobiasson, Grand Junction

3.     Micah Smith, Douglas County 

4.     Doug Mills, Pomona 

5.     Santana Solano, Brighton 

6.     Davione Marshall, Cherokee Trail

7.     McLean Graves, Rocky Mountain

8.     Michael Innouye, Lakewood 

9.     William Wikowsky, Grandview

10.   Will Ponder, Monarch 

11.   Levi Womack, Fruita Monument 

12.   Cole Jesch, Ralston Valley

13.   Roberto Lopez, Denver South

14.   Siandre Agaali’i, Doherty

15.   Riley Schell, Arapahoe 

16.   David Hoage, Smoky Hill

285lbs

1.     Cohlton Schultz, Ponderosa 

2.     Hayden Still, Lakewood

3.     Weston Mayer, Poudre

4.     Brandon Hodge, Pomona 

5.     Nico Gonzales, Mountain Vista

6.     Ian Helwick, Brighton 

7.     Jon Engle, Fort Collins

8.     Adam Sepan, Castle View 

9.     Colin Lavell, Legend 

10.   Michael Fenton, Mountain Range

11.   Aron Baugh, Legacy 

12.   Giovanny Beauge, Grandview